Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2013

Medzi americkými vojakmi zavládla epidémia samovráždPočet samovrážd medzi americkými vojakmi dosiahol v minulom roku rekordné číslo 349. To prevyšuje dokonca aj počet obetí na strane armády USA v Afganistane, ktorých bolo 295. V roku ...Zdieľať
vojak WASHINGTON 15. januára (WEBNOVINY) - Počet samovrážd medzi americkými vojakmi dosiahol v minulom roku rekordné číslo 349.


To prevyšuje dokonca aj počet obetí na strane armády USA v Afganistane, ktorých bolo 295. V roku 2011 si pre porovnanie siahlo na život 301 amerických vojakov. Niektorí experti predpokladajú, že trend rastúceho počtu samovrážd bude pokračovať aj v tomto roku.

Končiaci americký minister obrany Leon Panetta označil samovraždy za epidémiu. Za ich príčinu sa považuje tlak sprevádzajúci viac než desať rokov trvajúce vojny v Iraku a Afganistane, ktoré u nasadných vojakov viedli k psychickým problémom, užívaniu drog a alkoholu a vysokej rozvodovosti.

Spojené štáty sa snažia čeliť problému a spustili viacero programov, ktoré sa ním zaoberajú. Podľa štatistík je napriek tomu počet samovrážd v americkej armáde nižší ako medzi civilistami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská inflácia je stále na vysokej úrovni
<< predchádzajúci článok
Opozícia vidí Františka Mikloška ako šéfa ÚPN, podporuje ho

Medzi americkými vojakmi zavládla epidémia samovrážd - diskusné fórum čitateľov

nech teda15.1. 11:59:25