Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. júna 2007

Medzi Táľami a Trangoškou otvorili nový turistický chodníkSpráva Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) v spolupráci s banskobystrickou Nadáciou Ekopolis a štátnym podnikom Lesy SR dnes v doline Bystrá v okrese Brezno otvorila nový turisticko-informačný ...Zdieľať

B. BYSTRICA 7. júna (WEBNOVINY) - Správa Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) v spolupráci s banskobystrickou Nadáciou Ekopolis a štátnym podnikom Lesy SR dnes v doline Bystrá v okrese Brezno otvorila nový turisticko-informačný chodník. Spája lokality Tále a Trangoška, jeho celková dĺžka je 6,5 kilometra, z čoho novovybudovaných je päť kilometrov.

Ako uviedol Marián Jasík zo Správy NAPANT, jedna z najkrajších dolín na južnej strane Nízkych Tatier Bystrá bola doteraz pre peších turistov v jej podstatnej časti prístupná len po asfaltovej ceste. Autá a nadmerná prašnosť ich odrádzali túto trasu využívať. „Snahou Správy NAPANT bolo spojiť ožívajúce a rozvíjajúce sa strediská cestovného ruchu Tále a Trangoška novou turisticky značenou trasou a príjemnou cestou. Podarilo sa to vďaka podpore Nadácie Ekopolis cez program Obnovme Tatry a projektu Podpora pešieho turizmu v rekreačnom priestore Chopok-juh,“ uviedol Jasík.

Chodník vedie takmer v celej dĺžke popri riečke Bystrianka, prechádza popri skalných útvaroch, cez sutiny, ale aj po miestach, ktoré v novembri 2004 zasiahla veterná smršť. Oddych a osvieženie nájdu turisti na miestach s lavičkami a studničkami a tiež v novom altánku. Správa NAPANT popri trase chodníka osadila sedem informačných tabúľ s tematikou ochrany prírody a lesa so zameraním na miestne špecifiká.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanecké novely umožnia ničenie prírody, tvrdia ochranári
<< predchádzajúci článok
Ska2Tonics pokrstia sKatastrofu v Randal Clube

Medzi Táľami a Trangoškou otvorili nový turistický chodník - diskusné fórum čitateľov