Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. mája 2023

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu ukončila prešetrovanie iránskeho jadrového programuIrán poskytol odpovede na dve dosiaľ nezodpovedané otázky Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Uvádza sa to vo štvrťročnej ...Zdieľať
uran 676x451 31.5.2023 (SITA.sk) - Irán poskytol odpovede na dve dosiaľ nezodpovedané otázky Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Uvádza sa to vo štvrťročnej správe MAAE, ku ktorej získala prístup agentúra AP.

Vyšetrovanie jadrového programu


Agentúra so sídlom vo Viedni v správe uvádza, že inšpektori už nemajú žiadne otázky o časticiach uránu, ktoré boli v iránskom podzemnom závode Fordo obohatené na 83,7 %.

V správe sa uvádza, že vyšetrovatelia taktiež ukončili vyšetrovanie stôp po umelo vyrobenom uráne, ktoré sa našli v Marivane neďaleko mesta Abadeh zhruba 525 kilometrov juhovýchodne od Teheránu. Irán v utorok oznámil, že medzinárodní inšpektori uzavreli dve línie prešetrovania jeho jadrového programu.

Napäté vzťahy so Západom


Správa prichádza v čase, keď napätie medzi Iránom a Západom eskalovalo pre iránsky jadrový program.

Teherán tiež nedávno čelil masovým protestom a hnevu Západu z dôvodu vyzbrojovania Ruska bezpilotnými lietadlami, ktoré atakujú Ukrajinu.


Zdroj: SITA.sk - Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu ukončila prešetrovanie iránskeho jadrového programu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko ničí cesty z Černihivskej oblasti k svojim hraniciam, obáva sa útoku Ukajiny na Briansk
<< predchádzajúci článok
Ukrajina môže v sebaobrane zasiahnuť územie Ruska, tvrdí Berlín