Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. júna 2019

Medzinárodnej boxerskej asociácii hrozí bankrotMedzinárodnej boxerskej asociácii (AIBA) hrozí bankrot. Uviedol to jej výkonný riaditeľ Tom Virgets iba niekoľko dní predtým, ako má Medzinárodný olympijský výbor (MOV) ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Lausanne 19. júna (TASR) - Medzinárodnej boxerskej asociácii (AIBA) hrozí bankrot. Uviedol to jej výkonný riaditeľ Tom Virgets iba niekoľko dní predtým, ako má Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodnúť o budúcnosti organizácie v jeho radoch.


AIBA disponuje na svojich účtoch sumou necelých 400.000 amerických dolárov, prepustí všetkých zamestnancov okrem troch a nemá prostriedky, aby proti rozhodnutiu MOV bojovala na Športovom arbitrážnom súde (CAS). Virgets zdôraznil v liste členom výkonného výboru, že kroky MOV "sú jednoznačne namierené, aby AIBA zbankrotovala."

Asociácia sa dostala do problémov pre finančné nejasnosti a podozrivé rozhodovanie olympijských súbojov. Ťažkosti znásobilo, keď sa prezidentom stal Gafur Rachimov, ktorý figuroval na americkom sankčnom zozname ľudí spojených s organizovaným zločinom. MOV chystá vlastný kvalifikačný formát, ktorý umožní boxerom štartovať na OH 2020 v Tokiu. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NHL: Budúcoročný draft sa uskutoční v Montreale
<< predchádzajúci článok
UEFA potrestala Marseille za porušenie finančnej fair play

Medzinárodnej boxerskej asociácii hrozí bankrot - diskusné fórum čitateľov