Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júna 2011

Medziročná inflácia v Číne môže v júni zrýchliť na 6 %Medziročná inflácia v Číne môže v júni zrýchliť na viac ako 6 %. Znamenalo by to, že celoročný rast spotrebiteľských cien v krajine by sa vyšplhal až na 5 %. Povedal to ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA/AP PEKING 12. júna (WEBNOVINY) - Medziročná inflácia v Číne môže v júni zrýchliť na viac ako 6 %. Znamenalo by to, že celoročný rast spotrebiteľských cien v krajine by sa vyšplhal až na 5 %. Povedal to Zhang Zhuoyuan, ekonóm Čínskej akadémie sociálny vied, ktorá je jedným z hlavných poradných orgánov vlády. Ten ďalej tvrdí, že tlmenie inflácie bude pre vládu v nasledujúcich mesiacoch prioritou. "Pre Čínu bude veľmi náročné znížiť mesačnú infláciu pod 4 % a celoročný index spotrebiteľských cien pravdepodobne dosiahne 5 %,“ povedal Zhang.

Čínska centrálna banka (The People's Bank of China) zvýšila v tomto roku úrokové sadzby už dvakrát a mnoho analytikov verí, že ich opäť čoskoro zvýši. Podľa Zhanga inflačné tlaky neustále zvyšuje hlavne nadmerná ponuka peňazí, lacné úvery a tiež zvyšujúce sa vstupné náklady pre podniky ako napríklad rastúce ceny práce a surovín.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko protestuje proti americkému krížniku v Čiernom mori
<< predchádzajúci článok
Konzumenti by sa nemali báť biopotravín na našom trhu

Medziročná inflácia v Číne môže v júni zrýchliť na 6 % - diskusné fórum čitateľov