20. januára 2012

Melbournský šampión Federer postúpil do osemfinále

Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako tretí zvíťazil v piatkovom zápase 3. kola dvojhry mužov na turnaji Australian Open v Melbourne nad chorvátskym majstrom esom Ivom Karlovičom v ich 11. ...

roger federer MELBOURNE 20. januára (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako tretí zvíťazil v piatkovom zápase 3. kola dvojhry mužov na turnaji Australian Open v Melbourne nad chorvátskym majstrom esom Ivom Karlovičom v ich 11. vzájomnej konfrontácii za 137 minút 7:6 (6), 7:5, 6:3.

Dosiahol svoj 230. úspech na podujatí vrcholnej úrovne.

Miestny šampión zo sezón 2004, 2006, 2007 a 2010 Federer odvrátil v tajbrejku vstupnej časti jeden setbal. V druhom dejstve sa presadil na príjme v dvanástej hre.

V treťom sete prerazil servis 208 cm vysokého Chorváta na 3:1. Zakončil hrou bez straty fiftínu. Proti 32-ročnému 57. hráčovi renkingu Karlovičovi (bol aj na 14. pozícii) má skóre 10:1, zdolal ho štvrtý raz v rade. Títo dvaja oteckovia si zmerali sily premiérovo od štvrťfinále Wimbledonu 2009 (vtedy 6:3, 7:5, 7:6 /3/).

Tridsaťročný víťaz 16 podujatí veľkej štvorky a niekdajší líder svetového rebríčka ATP Federer bude v osemfinále čeliť úspešnému z duelu Alexandr Dolgopolov (Ukr.-13) - Bernard Tomic (Aus.).