13. augusta 2010

Memoriál Ivana Hlinku - SR 18 po prehre ôsma

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov obsadila na Memoriáli Ivana Hlinku v Piešťanoch a v Břeclavi konečné 8. miesto. V zápase o 7. priečku prehrali mladí Slováci s ...

hokej Foto: SITA PIEŠŤANY/BŘECLAV 13. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov obsadila na Memoriáli Ivana Hlinku v Piešťanoch a v Břeclavi konečné 8. miesto. V zápase o 7. priečku prehrali mladí Slováci s fínskymi rovesníkmi 4:6. Zverenci Tibora Daniša zakončili tradičné augustové podujatie bez jediného víťazstva. Aj v piatok im nevyšla - rovnako ako v predchádzajúcich troch stretnutiach - záverečná tretina. V 48. min ešte viedli 3:2, potom však štyrikrát inkasovali a Fíni rozhodli o víťazovi.

Finálové miestenky si v piatok vybojovali mládežnícke reprezentácie USA a Kanady. Mladí Američania zdolali v semifinále rovesníkov zo Švédska až po predĺžení a výber Kanady triumfoval nad Českom. V súboji o 5. priečku si Rusi poradili so Švajčiarmi.

Výsledky - Memoriál Ivana Hlinku:

O 7. miesto (Piešťany):
Slovensko "18" - Fínsko "18" 4:6 (1:1, 1:1, 2:4)
Góly: 9. Rapáč (D. Hudec, Korím), 35. B. Mráz (Lamper), 48. Fujerík (Vaško, Uhrík), 59. T. Mikúš (Rapáč, D. Hudec) - 36. a 52. Wilenius, 5. Salomäki, 53. Granlund, 57. Armia, 59. Valkonen.
Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: B. Mráz na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Semifinále:
USA "18" - Švédsko "18" 5:4 po predĺžení (0:1, 4:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 22. a 31. Sutter, 26. Sorenson, 36. Ambroz, 61. Murphy - 13. a 56. Arvidsson, 21. Zibanejad, 25. Johansson.

Česko "18" - Kanada "18" 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Góly: 36. Tomek, 57. Šidlík - 7. a 24. Lessio, 11. Quine, 20. Puempel, 39. Ritchie, 52. Meurs.

O 5. miesto:
Rusko "18" - Švajčiarsko "18" 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Góly: 10. a 22. Ivanjuženkov, 15. Šamin, 28. Levickij, 47. Jakupov - 2. Martschini, 19. Bertaggia, 30. Andrighetto, 51. Hebeisen.

Rona Cup: V piatok víťazstvá Nitry, Zlína,Trenčína