28. mája 2010

Mertiňák do osemfinále mixu na Roland Garros

Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do osemfinále miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 16 807 ...

bez nazvu Michal Mertiňák

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do osemfinále miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 16 807 400 eur, antuka). Česko-slovenské duo deblových špecialistov Andrea Hlaváčková - Michal Mertiňák zdolalo rumunsko-nemecký pár Monica Niculescová - Michael Kohlmann v tesnej koncovke za 76 minút 6:2, 5:7, 10:8. Mertiňák a Hlaváčková mohli zvíťaziť aj hladším spôsobom, ale za stavu 6:2 a 5:4 nevyužili podávanie na víťazstvo. Napokon museli o svojom triumfe a postupe medzi najlepších 16 párov rozhodnúť až v zápasovom tajbrejku, v ktorom za stavu 9:8 využili druhý mečbal. Súpermi Mertiňáka a Hlaváčkovej v boji o postup do štvrťfinále budú víťazi zápasu Tathiana Garbinová, Marcin Matkowski (Tal./Poľ.) - Bethanie Matteková-Sandsová, Mark Knowles (4-USA/Bah.).
V piatok sa na rozdiel od Mertiňáka nedarilo Igorovi Zelenayovi vo štvorhre. Spolu s Nemcom Philippom Marxom podľahli v súboji dvoch nenasadených dvojíc švajčiarsko-nemeckej dvojici Yves Allegro - Andreas Beck 6:7 (1), 3:6. Víťazi premenili prvý mečbal pri svojom podaní. Zelenay a Marx, ktorí sa počas stretnutia nedostali ani k jednému brejkbalu, si z parížskej antuky odnášajú základnú prémiu 7500 eur.

Štvorhra mužov - 1. kolo:
Yves Allegro, Andreas Beck (Švajč./Nem.) - Philipp Marx, Igor Zelenay (Nem./SR) 7:6, 6:3 za 82 minút

Miešaná štvorhra - 1. kolo:
Andrea Hlaváčková, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Monica Niculescová, Michael Kohlmann (Rum./Nem.) 6:2, 5:7, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 76 minút

RÝCHL. KANOISTIKA: Na 1 km 4 lode SR do A-finále
VOLEJBAL: Slováci porazili Bosnu a Hercegovinu