11. februára 2006

Mertiňák prehral s Gonzálezom, Čile vedie 1:0

Po úvodnej piatkovej dvojhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára prehrávajú v Rancague slovenskí tenisti s domácim Čile 0:1. O prvý bod favorita sa postaral 15. hráč rebríčka ATP ...

RANCAGUA 10. februára (WN/SITA) - Po úvodnej piatkovej dvojhre stretnutia 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára prehrávajú v Rancague slovenskí tenisti s domácim Čile 0:1. O prvý bod favorita sa postaral 15. hráč rebríčka ATP Entry Fernando González, ktorý v troch setoch zdolal Michala Mertiňáka za 149 minút 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3. Mertiňák vo vyrovnanom stretnutí plnom topspinových výmen nezvládol tajbrejkové koncovky prvých dvoch setov. V tom treťom za stavu 3:4 stratil nešťastne podanie a bronzový singlista z OH 2004 González už v závere pri svojom podaní nezaváhal. Mertiňák prehral v Davisovom pohári dvojhru po štvrtý raz (bilancia 4:4), ale výkonom nesklamal. Na druhú piatkovú dvojhru nastúpia v búrlivej atmosfére v Rancague slovenská jednotka Dominik Hrbatý a domáca dvojka Nicolas Massú.

Čile - Slovensko 1:0 po I. dvojhre
Fernando González - Michal Mertiňák 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3 za 149 minút

Mertiňák predviedol pred zaplnenou arénou Medialuna (12 000 ľudí) v úlohe takmer outsidera proti vysokofavorizovanému súperovi výborný výkon. Za celý zápas len dvakrát stratil svoj servis, zahral 11 es a mal 70% úspešnosť I. podania, napriek tomu neuhral ani set. Považskobystrický rodák okrem iného doplatil na nevyužité brejkbaly, keď zo siedmich možností využil na zisk súperovho podania len jednu.
V úvodnom sete 26-ročný Slovák zobral o rok staršiemu Čiľanovi podanie v piatom geme, ale vzápätí stratil svoje a bolo 3:3. Set dospel do tajbrejku, ktorý Čiľan vyhral tesne 7:5. Ani v druhom sete sa obraz veľmi nezmenil. Obaja hráči si vyhrávali svoje podania, pričom Slovák bol vždy o krok vpredu. Za stavu 6:5 mal Mertiňák pri podaní Gonzáleza 2 setbaly, ale nevyužil ich. V tajbrejku už skúsený Čiľan opäť dominoval, tentoraz v pomere 7:3. V do tretice vyrovnanom treťom sete Mertiňák stratil svoje podanie za stavu 3:4, keď po jednej zo skvelých výmen poslal loptičku tesne mimo dvorca. González už potom zápas dopodával do víťazného konca, keď premenil úspešným volejom na sieti hneď prvý mečbal.