05. októbra 2009

Mertiňák v Tokiu do štvrťfinále štvorhry

Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Rakuten Japan Open Championships 2009 v Tokiu (dotácia 1 226 500 USD, tvrdý povrch). Najvyššie nasadený česko-slovenský ...

TOKIO 5. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák postúpil do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Rakuten Japan Open Championships 2009 v Tokiu (dotácia 1 226 500 USD, tvrdý povrch). Najvyššie nasadený česko-slovenský pár František Čermák - Michal Mertiňák zdolal v pondelkovom súboji 1. kola v japonskej metropole nemeckú dvojicu Andreas Beck - Philipp Petzschner hladko za 55 minút 6:2, 6:3. V súboji o postup do semifinále čaká na Čermáka s Mertiňákom víťazná dvojica zo stretnutia Christopher Kas, Jaroslav Levinský (Nem./ČR) - Marcelo Melo, André Sá (Braz.). Čermák a Mertiňák majú už teraz istotu spoločnej prémie 9500 USD a 90 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.

Ďalší slovenský zástupca v tokijskej deblovej súťaži Filip Polášek a Američan Travis Parrott nasadení ako štvrtí nečakane prehrali v pondelňajšom stretnutí 1. kola s domácimi držiteľmi voľnej karty Hirokim Kondom a Goom Soedom za 90 minút 2:6, 7:5, 7:10 (zápasový tajbrejk). Pre úradujúceho domáceho tenistu roka Poláška a Parrotta ide už o siedmy neúspech v rade.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 1. kola dvojhry a úvodného kola štvorhry so slovenskou účasťou

Dvojhra - 1. kolo:
Simon Greul (Nem.) - Martin Vassallo-Arguello (Arg.) 4:6, 6:4, 6:2
Stanislas Wawrinka (7-Švajč.) - John Isner (USA) 6:4, 6:4
Marco Chiudinelli (Švajč.) - Dudi Sela (Izr.) 4:6, 6:1, 6:4
Gael Monfils (4-Fr.) - Marsel Ilhan (Tur.) 6:2, 6:4

Štvorhra - 1. kolo:
František Čermák, Michal Mertiňák (1-ČR/SR) - Andreas Beck, Philipp Petzschner (Nem.) 6:2, 6:3 za 55 minút
Hiroki Kondo, Go Soeda (Jap.) - Travis Parrott, Filip Polášek (4-USA/SR) 6:2, 5:7, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 90 minút