Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. marca 2010

Mesto sa bude prezentovať na veľtrhu v DebrecíneMesto Košice sa bude na medzinárodnom veľtrhu Utazás és Szabadidő 2010 (Cestovanie a voľný čas) v maďarskom Debrecíne prezentovať ako atraktívna destinácia cestovného ruchu. ...Zdieľať
Foto: prezident.sk

KOŠICE 25. marca (WEBNOVINY) – Mesto Košice sa bude na medzinárodnom veľtrhu Utazás és Szabadidő 2010 (Cestovanie a voľný čas) v maďarskom Debrecíne prezentovať ako atraktívna destinácia cestovného ruchu. Výstava sa začína 26. marca a potrvá do 28. marca. Ako uviedla Iveta Pavúčková z košického magistrátu, veľtrh Utazás és Szabadidő 2010 sa bude tento rok konať už po dvadsiatykrát. „Stal sa miestom, kde sa stretávajú významné cestovné kancelárie pôsobiace na maďarskom trhu, zahraničné centrály cestovného ruchu a zástupcovia regiónov, miest a obcí. Košice sa budú prezentovať v rámci národného stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch spoločne s ďalšími vystavovateľmi. Partnerskou zahraničnou krajinou tohtoročného veľtrhu je práve Slovensko a domácim partnerom bude región Tisy. Návštevníkov môže pri slovenskom stánku zaujať napríklad aj vystúpenie folklórneho súboru Šarišan či mnoho iných sprievodných akcií," informoval viceprimátor Košíc Mikuláš Čečko. Košice sa na výstave zúčastnili už dvakrát.

„V uplynulom roku navštívilo Košice vyše 211 618 návštevníkov, pričom z celkového počtu bolo 63 349 zahraničných hostí. V najbližšom období chceme preto koncepčne usmerňovať návštevnosť mesta tak, aby klientelu košických hotelov netvorili len obchodní cestujúci, ale práve pobytoví hostia. Mestský turizmus chceme zameriavať na návštevníkov, ktorí by mohli v meste stráviť predĺžený víkend spojený so zaujímavým programom,“ povedal Čečko.

Mesto sa na dvoch predchádzajúcich výstavách prezentovalo ako živá kultúrna a športová destinácia s najväčšou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Návštevníkov veľtrhov informovali o bohatej histórii mesta, ktorá v sebe ukrýva klenoty gotickej, barokovej, klasicistickej a historizujúcej architektúry, ako aj o tom, že v tomto roku sa bude konať už 87. ročník najstaršieho európskeho a druhého najstaršieho svetového maratónu – Medzinárodný maratón mieru.

„Zaujímavými lákadlami sú pre turistov aj MS v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia v roku 2011 a projekt Európske hlavné mesto kultúry. Z oboch podujatí plynie pre mesto veľký potenciál rozvoja cestovného ruchu, preto sa už tohto roku snažíme prilákať do Košíc čo najviac zahraničných turistov. Orientáciu cestovného ruchu na klientelu z okolitých krajín vnímam ako perspektívne východisko v situácii poznačenej svetovou hospodárskou krízou," povedal Čečko.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zatkli prvú členku al-Kájdy
<< predchádzajúci článok
Zmena na letný čas ovplyvní aj vlaky

Mesto sa bude prezentovať na veľtrhu v Debrecíne - diskusné fórum čitateľov