Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. januára 2019

Mesto Šaľa prioritne odpratáva sneh spred škôl a z hlavných ťahovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Šaľa 10. januára (TASR) – Radnica v Šali už tretí deň bojuje s nádielkou snehu. Zimná údržba, ktorú doteraz mesto vykonávalo na 55 kilometroch ciest, sa tento rok rozrástla o približne 110 kilometrov chodníkov, o ktoré sa už nemusia starať obyvatelia priľahlých domov, ale samospráva.


Podľa Eriky Kollerovej z mestského úradu, prioritou magistrátu je zabezpečenie prístupov k školám a materským škôlkam. „Potom sa autá s radlicou i posypové vozidlá presúvajú do centra mesta. Následne sa odpratáva sneh z chodníkov a miestnych komunikácií vo zvyšných častiach mesta, aj mimo hlavných ťahov,“ vysvetlila.

Ako pripomenula, sneh sa bude z ulíc odpratávať aj v nasledujúcich dňoch. „Robíme, čo sa dá. Snažíme sa, aby boli chodníky upratané aspoň na jednej strane cesty. Niektoré sú ale nedostupné pre techniku, pretože na nich parkujú autá. Pred rodinnými domami nám pomáhajú ľudia, ktorí fungujú tak ako predtým. Sú úžasní a zodpovední. Vedia, že nie je v silách samosprávy odpratať všetky chodníky v meste,“ skonštatoval primátor Šale Jozef Belický.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Líder britských labouristov Corbyn je za predčasné parlamentné voľby
<< predchádzajúci článok
Produkcia ropy v Nórsku klesne pravdepodobne na 30-ročné minimum

Mesto Šaľa prioritne odpratáva sneh spred škôl a z hlavných ťahov - diskusné fórum čitateľov