Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2019

Mestskí policajti v Trebišove jazdia na elektromobileIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
Trebišov 11. januára (TASR) – Mestská polícia v Trebišove bude pre svoje potreby využívať nový elektromobil. Mesto ho zakúpilo s podporou dotácie 30.000 eur z Environmentálneho fondu, z vlastných zdrojov na to vyčlenilo 9800 eur. Elektromobil v piatok v Trebišove slávnostne odovzdal vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.


Príslušníci útvaru mestskej polície podľa trebišovskej radnice najazdia s jedným automobilom priemerne 3000 kilometrov za mesiac. "Práve na základe počtu najazdených kilometrov bol elektromobil vybraný pre mestskú políciu, a to z dôvodu zníženia znečistenia ovzdušia škodlivými emisiami z výfukových plynov, ale aj pre výraznú úsporu pohonných látok," informovala TASR hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Nabíjacia stanica pre elektromobily je dostupná priamo pred budovou mestského úradu. Nové auto mesto zakúpilo v rámci projektu Elektromobilom k lepšiemu životnému prostrediu v Trebišove.

"Aj vzhľadom na kilometráž, ktorú mestská polícia absolvuje denne, mesačne a ročne, je to veľmi dobrý príspevok k ochrane životného prostredia, preto sa aj mesto zapojilo do tohto projektu," uviedol primátor mesta Marek Čižmár.

Vicepremiér pripomenul, že Environmentálny fond vytvoril špeciálny program na podporu elektromobilov a zvyšovanie kvality životného prostredia, čo súvisí aj s dôsledkami zvyšovania emisií a klimatickej zmeny. "Práve mesto Trebišov môže byť príkladom, aby aj iní ľudia a podnikatelia začali používať elektromobily, ktoré sú k životnému prostrediu veľmi šetrné," uviedol Raši pre novinárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Štefánikovom námestí v Kremnici sa už dá aj bežkovať
<< predchádzajúci článok
Vo Frankfurte nad Mohanom budú štrajkovať pracovníci bezpečnosti

Mestskí policajti v Trebišove jazdia na elektromobile - diskusné fórum čitateľov