27. mája 2013

Miami porazilo Indianu, vo finále konferencie vedie

Basketbalisti Miami Heat vyhrali v nedeľu na palubovke Indiany Pacers 114:96 a vo finálovej sérii Východnej konferencie zámorskej NBA vedú 2:1 na zápasy. LeBron James zakončil duel s 22 ...

lebron INDIANAPOLIS 27. mája (WEBNOVINY) - Basketbalisti Miami Heat vyhrali v nedeľu na palubovke Indiany Pacers 114:96 a vo finálovej sérii Východnej konferencie zámorskej NBA vedú 2:1 na zápasy.

LeBron James zakončil duel s 22 bodmi a 4 doskokmi. Dwayne Wade pridal vo víťaznom tíme Heat 18 bodov a 8 asistencií.

Miami viedlo po polčase 70:56, čo bol najvyšší náskok v doterajšom priebehu série. V druhom dejstve ho ešte zvýšilo. Heat vychádzala streľba z poľa (54,5 %) i trestné hody (24 premenených z 28).

Sedemdesiat bodov do veľkej prestávky je nový klubový rekord Miami v play-off, doteraz to bolo 68 bodov zo súboja proti Chicagu v apríli 2006.

Indiana prehrala v tejto sezóne so súperom prvýkrát na vlastnej palubovke, v základnej časti oba duely vyhrala.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Východnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

Indiana - Miami 96:114 (30:34, 26:36, 20:21, 20:23) - stav série: 1:2