Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. decembra 2020

Mikaela Shiffrinová vynechá aj preteky v St. Moritzi, sústredí sa na technické disciplínyPo paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu/Zürse vynechá Mikaela Shiffrinová aj úvodné dve kĺzavé disciplíny novej sezóny Svetového ...Zdieľať
finland_alpine_skiing_world_cup_98487 dc534b02a0bf4d20b4c3d5edd54eca62 676x450 1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Po paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu/Zürse vynechá Mikaela Shiffrinová aj úvodné dve kĺzavé disciplíny novej sezóny Svetového pohára.


Fenomenálna Američanka bude chýbať budúci víkend vo švajčiarskom St. Moritzi, kde sa budú konať prvé dva superobrovské slalomy žien súťažného ročníka SP 2020/2021. Informoval o tom portál ORF.

Náročná logistika


Vedenie Amerického lyžiarskeho zväzu tvrdí, že 25-ročná pretekárka sa bude koncentrovať na tréning a tým aj na návrat do súťažného diania v technických disciplínach. Má to svoj dôvod.

Od januára tohto roku prakticky vôbec netrénovala rýchlostné disciplíny zjazd a super G, čo je aj dôsledok náročnej logistiky v čase pandémie koronavírusu vo svete.

Najbližšie by sa teda mala predstaviť 12.- 13. decembra vo francúzskom Courcheveli, kde budú na programe dva obrovské slalomy.

Pauza tristo dní


Päťnásobná majsterka sveta a dvojnásobná olympijská víťazka sa po 300-dňovej pauze objavila v polovici novembra vo fínskom Levi, kde v úvodných dvoch slalomoch sezóny obsadila druhé a piate miesto.

Po štyroch podujatiach ročníka SP 2020/2021 Shiffrinová na piatom mieste zaostáva za slovenskou líderkou Petrou Vlhovou o 235 bodov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mikaela Shiffrinová vynechá aj preteky v St. Moritzi, sústredí sa na technické disciplíny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikaela Shiffrinová vynechá aj preteky v St. Moritzi, sústredí sa na technické disciplíny
<< predchádzajúci článok
Tarkovič si cení dôveru futbalového zväzu, rád by pokračoval po boku s Mintálom a Slovákom

Mikaela Shiffrinová vynechá aj preteky v St. Moritzi, sústredí sa na technické disciplíny - diskusné fórum čitateľov