Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2006

Mikloša zaráža, že Fico očierňuje vlasť v susednej krajinePodľa podpredsedu SDKÚ - DS Ivana Mikloša je zarážajúce, že predseda Smeru - SD Robert Fico očierňuje svoju vlasť v susednej krajine. "Človek, ktorý má ambíciu byť premiérom a očierňuje v cudzine ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. mája (WN/SITA) - Podľa podpredsedu SDKÚ - DS Ivana Mikloša je zarážajúce, že predseda Smeru - SD Robert Fico očierňuje svoju vlasť v susednej krajine. "Človek, ktorý má ambíciu byť premiérom a očierňuje v cudzine svoju krajinu. To je zarážajúce," vyhlásil v dnešnej relácii STV O päť minút dvanásť Mikloš. Zároveň upozornil, že reformy začínajú prinášať výsledky. Zdôraznil, že jeho strana primárne nekladie dôraz na prerozdeľovanie a zadlžovanie ako Smer, ale na tvorbu. "Budeme proti rušeniu reforiem. Daňová reforma bola úspešná. Systém je nastavený dobre," vyhlásil Mikloš. Podľa Mikloša tí, ktorí majú nízke príjmy, v súčasnosti neplatia daň z príjmu vôbec. Reálne príjmy podľa neho vzrástli aj tým, ktorí mali minimálnu mzdu. "Neviete, čo je rovná daň. To neznamená jednotnú sadzbu DPH, ale daň z príjmu," zaútočil na Fica Mikloš. Zároveň dodal, že si nevie predstaviť, aby SDKÚ - DS dvíhala ruku za rušenie daňovej reformy, alebo vrátenie Zákonníka práce pred rok 2003.

Povolebná spolupráca strán závisí podľa Fica od rozhodnutia voličov. Ako uviedol v dnešnej relácii, Smer-SD bude chcieť pri vstupe do vlády rokovať o zmenách v daňovom systéme. "Ak budeme dominantou stranou, tak to presadíme, ak nebudeme, tak to nepresadíme," konštatoval Fico. Zároveň kritizoval rovnú daň, ktorú označil za pravicový experiment. "Je nezlučiteľné kričať, že niet z čoho zvýšiť lekárom mzdy a na druhej strane hovoriť o znižovaní daní na 15 percent. Rovnú daň celá západná Európa odmieta. Vo Veľkej Británii vypočítali, že by si pohoršilo 27 miliónov ľudí a len tri milióny by si polepšilo," upozornil Fico. Smer bude podľa neho presadzovať dve sadzby DPH. Jedna by zostala na úrovni 19 percent. Druhá, znížená, by bola na lieky a základné potraviny. Jej výška by bola predmetom diskusie. Predstava Smeru je, že by bola 10 percent. Poslankyňa Národnej rady SR za ĽS - HZDS Ľudmila Mušková verí, že HZDS sa dostane do vlády. Jej strana by do vlády vstúpila so stranami, ktoré majú podobný program. "Treba však upozorniť, na rozdiel programov a správanie sa strán po voľbách. Náš program vychádza z kresťanského, národného a sociálneho piliera," uviedla Mušková.

Dagmar Bollová z KSS odmietla označovanie komunistickej strany za extrémistickú. "Aj naša snaha je dostať sa do vlády, ale sme si vedomí našich možností. Boli sme vždy proslovenskí a proľudoví," povedala Bollová. KSS by podľa nej nemohla spolupracovať so súčasnými vládnymi stranami.

Bollová odmietla snahu o uzákonenie registrovaných partnerstiev na Slovensku. "Je to uzákonenie vymierania. Je to určitá choroba, odchýlka v zdravotnom stave. Nemáme nič proti tomu, kto s kým žije. Tieto návrhy sú výsledkom živelného výbuchu slobody po roku 1989," vyhlásila.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
George W. Bush zažil najlepší deň v úrade na rybačke
<< predchádzajúci článok
Smer-SD chce po voľbách zmeniť volebný zákon

Mikloša zaráža, že Fico očierňuje vlasť v susednej krajine - diskusné fórum čitateľov

KTO BY MAL BYT V POLITIKE?8.5. 10:38:31