Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. februára 2019

Mind the Map! predstaví v Londýne mladé módne talenty zo SlovenskaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. februára (TASR) - Projekt Mind the Map! prinesie v piatok 15. februára na Londýnsky týždeň módy mladé módne talenty zo Slovenska. "Naši návrhári novej generácie chcú predstaviť svoj tvorivý prístup medzinárodnému publiku v mekke módy počas podujatia Fashion Pioneeers s najvyššou koncentráciou módnych expertov a odborníkov," TASR o tom informovala Zuzana Bobiková zo Slovak Fashion Council (SFC), združenia, ktoré na prezentácii slovenských módnych dizajnérov v Londýne spolupracuje s organizáciou Fashion Scout.


Aktuálne kolekcie slovenských tvorcov budú prezentované na živom vystúpení, ktoré sa skladá z módnej šou doplnenej tanečným vystúpením a z dizajnérskeho showroomu pre medzinárodné profesionálne publikum. "Tento ročník slovenskej prezentácie v Londýne je pokračovaním nastúpenej cesty budovania povedomia slovenskej módy na svetovej módnej mape. Od roku 2013 SFC prezentovalo slovenských dizajnérov na International Fashion Showcase (IFS) a tento rok sa prezentácia posúva do programu IFS Alumni," doplnila.

Výber piatich slovenských módnych dizajnérov - Lukáš Krnáč, Pavol Dendis, Petra Kubíková, Silvia Zrebná a Vivien Babicová, sa v Londýne predstaví počas trojhodinového samostatného podujatia. Mind the Map! má byť módna šou s prvkami multidisciplinarity. "Klasická módna prehliadka bude doplnená o moderné tanečné vystúpenie v podaní profesionálnej tanečníčky Zuzany Sehnalovej za sprievodu živej hudby od Dalibora Kociana, známeho pod umeleckým menom Stroon. Tanec a hudba budú navyše doplnené originálnym fashion filmom a interaktívnou projekciou," vysvetľuje Bobiková k časti prezentácie v réžii Vladimíry Hradeckej z Living Documentary, ktorá v roku 2018 získala Cenu poroty v rámci podujatia Best Fashion Film Award.

"Po skončení catwalkovej šou sa pozvaní hostia presunú do prezentačnej časti, kde v štýle dizajnérskeho showroomu budú prezentovať svoju tvorbu a kolekcie všetci piati dizajnéri s cieľom nadviazať kontakty s medzinárodnými médiami, majiteľmi concept storov a showroomov," približuje podujatie, na ktorom môžu mladí tvorcovia získať tiež nenahraditeľné skúsenosti z rozhovorov s profesionálmi z celého sveta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slonice Maja a Gula z bojnickej zoo dostanú nový domov
<< predchádzajúci článok
Neandertálci múdrejší než moderní ľudia? Navštívte región Horná Nitra-Bojnice a zistite viac...

Mind the Map! predstaví v Londýne mladé módne talenty zo Slovenska - diskusné fórum čitateľov