Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júla 2006

Ministerstvo na internete radí, ako predísť vykradnutiuV letnej sezóne veľa ľudí na dlhší čas opúšťa svoje byty a domy a polícia upozorňuje, že práve toto obdobie je ideálne pre vlamačov. Rezort vnútra na internetovej stránke v tejto súvislosti ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - V letnej sezóne veľa ľudí na dlhší čas opúšťa svoje byty a domy a polícia upozorňuje, že práve toto obdobie je ideálne pre vlamačov. Rezort vnútra na internetovej stránke v tejto súvislosti zverejnil rady, ako predísť vykradnutiu. Pripomína sa tam, že pri odchode treba starostlivo zamknúť dvere a zatvoriť všetky okná. Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším než ľudská hlava, zdôrazňuje sa v materiáli. Na dvere je vhodné si zabezpečiť kvalitný bezpečnostný zámok v kombinácii s ďalšími zabezpečovacími prostriedkami - napríklad bezpečnostnými závorami alebo bezpečnostnými retiazkami. V prípade bytu na prízemí sa bezpečnosť bývania zvýši nainštalovaním okrasných mreží a bezpečnostnej fólie na okná, balkóny a loggie spolu so spoľahlivým zatváraním okien.

Kľúče by sa nikdy nemali nechávať na dohovorených miestach pod rohožkou, v kvetináči a podobne. Sú to prvé miesta, kde zlodeji hľadajú, varuje ministerstvo vnútra. Keď ľudia odcestujú, mali by požiadať príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu. Ministerstvo vnútra neodporúča zaťahovať okná bytu roletami - dáva sa tým na vedomie, že tam nikto nie je. Treba dbať najmä na dobrú viditeľnosť vstupu do domu. Zlodej vždy uprednostňuje prístup maskovaný kríkmi či stromami, pretože sa cíti byť dobre krytý.

Je veľmi nevhodné uchovávať doma väčšie finančné sumy, bezpečnejšie budú v banke na vkladnej knižke s heslom. Heslo by sa nikdy nemalo vkladať do vkladnej knižky, ale oddelene na inom bezpečnom mieste. Ministerstvo ďalej radí, uschovať cennosti, hlavne šperky, cenné zbierky a podobne v prenajatom trezore banky. Doklady od drahého priemyselného i spotrebného tovaru je najlepšie uschovať, pretože vyznačené výrobné číslo na doklade umožní polícii pátrať po ukradnutom majetku, po páchateľovi krádeže, vec identifikovať a vrátiť ju späť do vlastníctva.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrušovský opäť predsedom KDH, nemal protikandidáta
<< predchádzajúci článok
Tsunami vyhnali z domovov 74 100 obyvateľov