Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

Miroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána Kuciaka s Martinou KušnírovouŠtátnu cenu Alexandra Dubčeka pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka udelí vláda SR in memoriam novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, publicistovi Eugenovi ...Zdieľať
zbirka_04 676x439 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Štátnu cenu Alexandra Dubčeka pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka udelí vláda SR in memoriam novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, publicistovi Eugenovi Gindlovi a spevákovi Miroslavovi Žbirkovi. Uzniesli sa na tom ministri na svojom stredajšom rokovaní.

Ocenenia tiež Martu Kubišovú


Vláda ocení aj slovenskú šľachtiteľku odrôd vína Dorotu Pospíšilovú, historika Ivana Laluhu a speváčku Martu Kubišovú.

S cenou je spojená aj finančná odmena vo výške 25-násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v slovenskom hospodárstve zverejnenej Štatistickým úradom SR za predchádzajúci kalendárny rok, v ktorom sa predloží podnet, zaokrúhlený nahor na celé euro.

Schválili zmenu štatútu komisie


Vláda zároveň schválila návrh na zmenu Štatútu Komisie pre posudzovanie podnetov na udelenie štátnej ceny Alexandra Dubčeka.

Menilo sa zloženie komisie zo zástupcov Konfederácie športových zväzov na zástupcov Slovenského olympijského a športového výboru.


Zdroj: Webnoviny.sk - Miroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána Kuciaka s Martinou Kušnírovou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Einsteinov rukopis sa vydražil v Paríži, kupec zaplatil 11 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Najmenej 27 migrantov smerujúcich z Francúzska do Británie zahynulo v Lamanšskom prielive

Miroslav Žbirka dostane in memoriam cenu Alexandra Dubčeka, vláda ocení aj Jána Kuciaka s Martinou Kušnírovou - diskusné fórum čitateľov