Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Hobby

11. novembra 2007

Mladí barmani budú súťažiť v príprave drinkovHotelová akadémia v Prešove privíta na jubilejnom 15. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov Rudolf Jelínek Eurocup 2007 vyše 160 súťažiacich z 31 slovenských a 12 zahraničných ...Zdieľať
PREŠOV 11. novembra (WEBNOVINY) - Hotelová akadémia v Prešove privíta na jubilejnom 15. ročníku medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov Rudolf Jelínek Eurocup 2007 vyše 160 súťažiacich z 31 slovenských a 12 zahraničných stredných škôl. Ide o školy so zameraním na hotelierstvo a výchovu čašníkov. Súťažiť sa bude 14. novembra v Mestskej hale od 9:00. Na pódiu bude desať stolov, ktoré obsadia súťažné dvojčlenné družstvá. Páry aj jednotlivci budú medzi sebou súperiť v príprave alkoholických a nealkoholických nápojov - v kategórii short drink - digestív a v kategórii soft drink. Novinkou tohto ročníka je dobrovoľná súťaž flair style pre jednotlivcov. Ako uviedol riaditeľ školy Jozef Šenko, v Európe vo svojej kategórii nemá prešovský Eurocup konkurenta. V tomto roku sa do súťaže prihlásil rekordný počet súťažiacich, medzi zahraničnými účastníkmi tu budú mať svoje zastúpenie po prvý raz školy z Luxemburska a Švédska.

Asociácie európskych škôl hotelierstva a turizmu zaradila prešovský Eurocup do oficiálneho kalendára podujatí, ktorých organizovanie aj finančne podporuje. Víťazi v súťaži jednotlivcov získajú Putovný pohár riaditeľa Hotelovej akadémie Prešov a pohár predsedu Prešovského samosprávneho kraja, víťazné družstvo si odnesie Putovný pohár primátora mesta Prešov. Oceňovať sa bude aj podľa získaných pásiem - zlatou, striebornou a bronzovou medailou.

Súťažné tímy prídu do Prešova už v utorok, kedy bude vyžrebovanie poradia a večer v PKO slávnostné otvorenie súťaže s kultúrnym programom. V stredu sa bude celý deň súťažiť, na 16:30 určili organizátori slávnostné vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie medailí, diplomov a cien. Večer bude v budove školy záverečný raut. Mnohé tímy vo štvrtok využijú pobyt na východe republiky na prehliadku Levoče a Spišskej Kapituly.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VW chce do roku 2018 zvýšiť svoju výrobu
<< predchádzajúci článok
ITAPA sa bude venovať eGovernmentu a životu online