Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2019

Mladík hrozil streľbou v pražských školách, vraj išlo len o žartČeská polícia v pondelok varovala stredné a vysoké školy v Prahe pred možným útokom strelca, pretože policajti zachytili podozrivú komunikáciu na sociálnych sieťach, a nakoniec ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Praha 10. júna (TASR) - Česká polícia v pondelok varovala stredné a vysoké školy v Prahe pred možným útokom strelca, pretože policajti zachytili podozrivú komunikáciu na sociálnych sieťach, a nakoniec zistila, že školám sa vyhrážal 16-ročný mladík. Ten vyhlásil, že si všetko vymyslel. Informoval o tom portál Novinky.cz.


"Pražská polícia práve zistila totožnosť páchateľa, ktorý na Twitteri písal o hrozbe streľbou v školách v Prahe. Tvrdí, že išlo o žart. Ďakujem policajtom za výbornú prácu," napísal v pondelok takisto na Twitteri český minister vnútra Jan Hamáček.

Policajti neskôr dodali, že zadržali 16-ročného mladíka. "Policajtom sa priznal a uviedol, že si celú vec vymyslel," oznámili.

O prípade informoval popoludní ako prvý Deník N, ktorý sa odvolal na zdroj z polície. Ten tvrdil, že na sociálnych sieťach bola zachytená komunikácia, ktorá obsahovala informácie o útoku na niektorú zo škôl.

České Policajné prezídium na Twitteri vtedy uviedlo, že zaznamenalo vyhrážku streľbou na neurčených českých školách. "Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudeme bližšie špecifikovať," dodalo policajné prezídium.

Medzi prijatými policajnými opatreniami bolo aj posilnenie výkonu služby v okolí dotknutých škôl a ich informovanie.

Školy podľa Deníka N zaviedli bezpečnostné opatrenia, čo potvrdil rektor Českej poľnohospodárskej univerzity Petr Sklenička i rektor Karlovej univerzity Tomáš Zima.

Spomínaný policajný zdroj v tom čase nekonkretizoval, akej školy sa vyhrážka týka, dodal portál Novinky.cz.

"Pristupujeme k týmto situáciám vždy s úplnou vážnosťou aj napriek tomu, že reálny základ väčšinou nemajú. Nastavené opatrenia sú teda skôr preventívne, akákoľvek panika určite nie je na mieste," uviedla ešte popoludní polícia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do budovy na newyorskom Manhattane vrazil vrtuľník
<< predchádzajúci článok
Pri dopravnej nehode v Strážskom došlo k úniku prevádzkových kvapalín

Mladík hrozil streľbou v pražských školách, vraj išlo len o žart - diskusné fórum čitateľov