Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2007

Mladú matku obvinili z usmrtenia novorodencaV prípade vyšetrovania smrti novorodenca v obci Varín v Žilinskom okrese nastal posun. Na základe záverov predbežnej správy zo súdnej pitvy obvinil vyšetrovateľ z usmrtenia ...Zdieľať

BRATISLAVA/ŽILINA/KOŠICE 15. novembra (WEBNOVINY) - V prípade vyšetrovania smrti novorodenca v obci Varín v Žilinskom okrese nastal posun. Na základe záverov predbežnej správy zo súdnej pitvy obvinil vyšetrovateľ z usmrtenia 22-ročnú ženu. Tá ešte v piatok 9. novembra v skorých ranných hodinách porodila doma dievčatko, dieťa však krátko po pôrode zomrelo. Príčinou úmrtia novorodenca bolo podľa lekárov neposkytnutie adekvátnej starostlivosti spočívajúce v nepodviazaní pupočníkovej šnúry a podchladenie. Obvinená žena môže stráviť za mrežami dva až päť rokov.

Z vraždy novorodenca obvinil v stredu vyšetrovateľ 49-ročnú Janu H. z Košíc. Žena ešte 24. januára v Košiciach na ulici Hrebendovej porodila na toalete živého chlapčeka. Ten sa však po páde do toaletnej misy a neposkytnutí ďalšej popôrodnej pomoci udusil. Podľa informácií zástupkyne košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej je obvinená stíhaná na slobode.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česi sa sťahujú od rodičov v priemere ako 23-roční
<< predchádzajúci článok
Fico naďalej podporuje urýchlenie výstavby diaľnic