Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

01. novembra 2018

Modernizácia kultúrnych domov v Liptovskom Mikuláši stála 280.000 eurIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Erika Ďurčová
 
Liptovský Mikuláš 1. novembra (TASR) – Obnova interiérov, technického zázemia, ale aj celkového vzhľadu budov kultúrnych domov v mestských častiach Liptovského Mikuláša zoštíhlila mestskú pokladnicu za posledné štyri roky o viac ako 280.000 eur. TASR informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


Mesto má celkom osem kultúrnych domov. Jedným z najmenších je objekt v Beniciach. „Najvyššie finančné položky predstavovala výmena okien a dverí, ale aj celková oprava fasády,“ priblížila.

Po rokoch začal svojmu účelu slúžiť aj kultúrny dom v Palúdzke. Rozsiahle investície išli do budovania vykurovania, montáže osvetľovacej a javiskovej techniky, či inštalácie inžinierskych sietí. "Po celkovej rekonštrukcii sociálnych zariadení, oplotenia a vykurovania majú k dispozícii kultúrny dom v Demänovej. Nové sociálne zariadenia rovnako pribudli aj v kultúrnom dome v Bodiciach, kde sa tešia z nových okien, kazetového stropu i osvetlenia,“ vymenovala hovorkyňa.

Dodala, že v Liptovskej Ondrašovej urobili moderný soklový obklad, nový strop, LED osvetlenie, a tiež sociálne zariadenia. V Ploštíne je objekt odizolovaný, odvodnený s novými WC, v Iľanove zas mesto investovalo do rekonštrukcie kuchynky, priestoru pre mladých a montáže kazetového stropu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri požiari v rodinnom dome v Marcelovej sa zranili traja ľudia
<< predchádzajúci článok
Leteckí záchranári pomáhali mužovi s viacerými zraneniami po nehode

Modernizácia kultúrnych domov v Liptovskom Mikuláši stála 280.000 eur - diskusné fórum čitateľov