Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

17. júna 2010

Monitorovací výbor schválil financie na cyklomost


Tagy: cyklomost

Monitorovací výbor Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013 schválil financie na výstavbu cyklomosta medzi bratislavskou Devínskou Novou ...Zdieľať
cyklista Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Monitorovací výbor Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013 schválil financie na výstavbu cyklomosta medzi bratislavskou Devínskou Novou Vsou a rakúskym Schlosshofom cez rieku Morava. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Iveta Tyšlerová. Ide o finančný príspevok 2,3 milióna eur, kraj doplatí približne 300-tisíc eur. „Veľmi ma teší, že monitorovací výbor nám schválil financie v takej výške, v akej sme žiadali," uviedol predseda BSK Pavol Frešo. Starosta Devínskej Novej Vsi Vladimír Mráz na dnešnom stretnutí s predsedom povedal, že stavebné povolenie na výstavbu cyklomosta je už právoplatné. V súčasnosti prebieha verejná súťaž na dodávateľa stavby. S výstavbou cyklomosta sa plánuje začať v septembri.

Most medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof bude postavený v historickej trase a bude slúžiť pre cyklistov, peších turistov a záchrannú službu. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov, lávka je široká štyri metre, čo umožňuje prejazd vozidiel záchranných zložiek. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel sedem metrov. Výška mosta nad hladinou Moravy umožní v budúcnosti bezpečnú plavbu po rieke. Most sa stane dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás. Rozpočet na výstavbu cyklomosta predstavuje viac ako 5,4 milióna €, ktoré budú rozdelené medzi Slovensko a Rakúsko v pomere približne 53 ku 47 percentám.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: cyklomost
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zelený štvrtok podporili priaznivci marihuany
<< predchádzajúci článok
K územnému plánu Žiliny prišlo 203 podnetov

Monitorovací výbor schválil financie na cyklomost - diskusné fórum čitateľov