25. novembra 2009

Montreal triumfoval nad Columbusom, Halák nechytal

V jedinom utorňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL zvíťazil Montreal oslabený o viacerých zranených hráčov na vlastnom ľade nad Columbusom 5:3. Domáci išli do záverečnej tretej tretiny s ...

NEW YORK 25. novembra (WEBNOVINY) - V jedinom utorňajšom stretnutí zámorskej hokejovej NHL zvíťazil Montreal oslabený o viacerých zranených hráčov na vlastnom ľade nad Columbusom 5:3. Domáci išli do záverečnej tretej tretiny s jednogólovým mankom, no vďaka trom presným zásahom v treťom dejstve sa im podarilo otočiť priebeh a bodovať už v 4. súboji v rade. "Myslím si, že v ostatných stretnutiach sme predviedli kvalitný systém hry. Napriek viacerým chýbajúcim hráčom sa naša schéma nezmenila," skonštatoval útočník Canadiens Maxim Lapierre. Prvou hviezdou duelu sa stal gólman domácich Carey Price, ktorý zlikvidoval 33 pokusov "modrokabátnikov" a za svoj chrbát pustil iba tri strely. Slovenský gólman Jaroslav Halák v stretnutí šancu nedostal. "Bola to tímová práca," zhodnotila vychádzajúca kanadská hviezda Price triumf svojho mužstva.

Výsledok utorkového stretnutia 92. ročníka zámorskej hokejovej NHL:

Montreal - Columbus 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Góly: 6. Cammalleri (Andrej Kosticyn, Plekanec), 30. M.-A. Bergeron (Gorges, Plekanec), 43. Metropolit (Hamrlík, Pacioretty), 45. M.-A. Bergeron (R. White, Pacioretty), 56. Lapierre (Sergej Kosticyn) - 7. Vermette (Nash, Stralman), 9. Stralman (Nash, Ťutin), 32. Vermette (Torres, Brassard). Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:36, brankári: Price - Garon. Diváci: 21 273.