12. júna 2011

MOTOGP: Stoner sa stal víťazom VC Veľkej Británie

Austrálčan Casey Stoner na Honde zvíťazil v nedeľňajších pretekoch na Veľkej cene Veľkej Británie v seriáli majstrovstiev sveta cestných motocyklov na okruhu Silverstone v ...

bez nazvu Casey StonerFoto: SITA/AP SILVERSTONE 12. júna (WEBNOVINY) - Austrálčan Casey Stoner na Honde zvíťazil v nedeľňajších pretekoch na Veľkej cene Veľkej Británie v seriáli majstrovstiev sveta cestných motocyklov na okruhu Silverstone v triede MotoGP časom 47:53,459 min. Dvadsaťpäťročný pretekár, ktorý štartoval z pole position, sa týmto triumfom dostal do čela priebežného poradia pred Jorgeho Lorenza o 18 bodov, pretože Španiel v 10. kole spadol zo svojej Yamahy a musel odstúpiť. Rodák zo Southportu zaznamenal vo svojej jubilejnej 150. Veľkej cene štvrté víťazstvo z doterajších šiestich podujatí sezóny. Na druhej priečke sa umiestnil Stonerov tímový kolega z Hondy Talian Andrea Dovizioso s vyše 15 sekundovým mankom a tretí skončil Američan Colin Edwards na Yamahe (+ 21,480).

Nemecký jazdec Stefan Bradl na stroji Kalex sa stal víťazom v kategórii Moto2 časom 44:10,236 min. Na druhom mieste skončil domáci pretekár Bradley Smith z tímu Tech 3 Racing a pódium doplnil Talian Michele Pirro na Moriwaki. Aj napriek tomu, že sa Bradl dvakrát pošmykol na mokrej vozovke, dokázal zaznamenať štvrté víťazstvo v šiestich podujatiach. V priebežnom celkovom hodnotení ma vedúci Bradl 127 bodov a pred talianskym jazdcom Simonem Corsim disponuje 62-bodovým náskokom.

Výsledky - VC Veľkej Británe:

MotoGP: 1. Casey Stoner (Aus.) Honda 47:53,459 min, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda +15,159 s, 3. Colin Edwards (USA) Yamaha +21,480, 4. Nicky Hayden (USA) Ducati +26,984, 5. Álvaro Bautista (Šp.) Suzuki +35,569, 6. Valentino Rossi (Tal.) Ducati +1:04,526.

Priebežné poradie (po 6 z 18 pretekov): 1. Casey Stoner (Aus.) Honda 118 bodov, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 98, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Honda 83, 4. Valentino Rossi (Tal.) Ducati 68, 5. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 61, 6. Nicky Hayden (USA) Ducati 60.

Moto2: 1. Stefan Bradl (Nem.) Kalex 44:10,236 min, 2. Bradley Smith (V. Brit.) Tech 3 +7,601 s, 3. Michele Pirro (Tal.) Moriwaki +12,241, 4. Jules Cluzel (Fr.) Suter +17,271, 5. Scott Redding (V. Brit.) Suter +23,531, 6. Esteve Rabat (Šp.) FTR +28,661.

Priebežné poradie (po 6 z 18 pretekov): 1. Stefan Bradl (Nem.) Kalex 127 bodov, 2. Simone Corsi (Tal.) FTR 65, 3. Juki Takahaši (Jap.) Moriwaki 56, 4. Andrea Iannone (Tal.) Suter, 5. Julian Simon (Šp.) Suter obaja 49, 6. Thomas Luthi (Švaj.) Suter 48.

HÁDZANÁ: Víťazné oslavy Slovákov pred rekordnou návštevou