15. apríla 2016

Mozjakin hrdinom Metallurgu, dvomi gólmi rozhodol 5. duel nad CSKA

Kapitán tímu Metallurg Magnitogorsk Sergej Mozjakin

Kapitán tímu Metallurg Magnitogorsk Sergej Mozjakin Foto: Metallurg.ru
Moskva 15. apríla (TASR) - Hokejistov Metallurgu Magnitogorsk delí od zisku Gagarinovho pohára jediné víťazstvo. V mimoriadne vyrovnanom piatom finále play off KHL na ľade CSKA Moskva vyťažili z minima maximum a po skvelom finiši sa tešili z triumfu 2:1 po predĺžení. Hrdinom sa stal dvojgólový Sergej Mozjakin, ktorý poslal "Magnitku" do vedenia 3:2 na zápasy.

Piaty súboj priniesol vyrovnaný priebeh s dvomi bezgólovými tretinami. Kľúčové úlohy zohrali obaja brankári Sorokin s Košečkinom, ktorí kapitulovali až v treťom dejstve. Domácu mašinu poslal do vedenia v 45. minúte strelou z pravého kruhu Ľubimov a CSKA razom ožilo. Kontrolovalo hru, v niektorých momentoch dokonca pôsobilo aktívnejšie, no tesný náskok neudržalo. V 55. minúte sa k puku dostal Mozjakin, zobral zodpovednosť na seba a strelou medzi lapačku a betón prekonal Sorokina. Moskovčania mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Ľubimov však v 59. minúte ľahkovážne zahodil trestné strieľanie a v predĺžení udrel Metallurg. V šiestej minúte nadstavenia dorazil neúspešné prvé zakončenie do bránky Mozjakin.

Šiesty zápas je na programe v nedeľu na ľade Magnitogorska, domáci v ňom môžu získať Gagarinov pohár.

Finále play off KHL - 5. zápas:

CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorsk 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 45. Ľubimov (Kutuzov, Kiselevič) - 55. Mozjakin (Bereglazov, Jan Kovář), 66. Mozjakin (Jan Kovář). Rozhodovali: Jeřábek, Odinš - Sivov, Šeľanin, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0