Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. augusta 2006

Možnosť prihlásiť sa na stáž k európskemu ombudsmanoviMladí ľudia, ktorí majú ukončené právnické vzdelanie a spĺňajú aj ďalšie stanovené podmienky, majú možnosť zúčastniť sa na stáži u európskeho ombudsmana. Ďalšou podmienkou je, že ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Mladí ľudia, ktorí majú ukončené právnické vzdelanie a spĺňajú aj ďalšie stanovené podmienky, majú možnosť zúčastniť sa na stáži u európskeho ombudsmana. Ďalšou podmienkou je, že stážista musí byť občanom jednej z krajín EÚ. Záujemcovia musia byť schopní pracovať minimálne v dvoch jazykoch EÚ. Znalosť angličtiny a francúzštiny je podmienkou. Termín na podanie žiadosti je 31. august a na začatie stáže od 1. januára 2007.

Bežná dĺžka stáže sú štyri mesiace, môže byť však predĺžená až do maximálne 11 mesiacov. Stážisti sa zvyčajne zaoberajú skúmaním sťažností alebo priamo skúmajú v čom spočíva ombudsmanova náplň práce.
Výška finančnej podpory stážistu sa určuje na individuálnej báze. Štipendium je možné získať, avšak len pre študentov ktorí si nebudú môcť hradiť náklady. Viac informácií je na webovej stránke európskeho ombudsmana www.europarl.europa.eu/ombudsman/trainee/en/rules.htm.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj druhá noc na SlovTekku bez problémov
<< predchádzajúci článok
Vedci objavili vesmírne dvojičky