27. septembra 2008

Možný a Mitrová zlatí v kickboxe, pre SR spolu 9 medailí

Slovenskí reprezentanti v kickboxe si vybojovali na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov organizácie WAKO, ktoré sa uskutočnili za účasti 1200 pretekárov z 50 krajín v talianskom Pozzuoli neďaleko ...

POZZUOLI 27. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti v kickboxe si vybojovali na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov organizácie WAKO, ktoré sa uskutočnili za účasti 1200 pretekárov z 50 krajín v talianskom Pozzuoli neďaleko Neapola, deväť medailí - 2 zlaté, 1 striebornú a 6 bronzových. Mladí Slováci si tak vylepšili svoju bilanciu z predchádzajúceho svetového šampionátu v chorvátskom Zadare 2006, kde získali štyri vzácne kovy (1 - 0 - 3). O dve zlaté medaily v Pozzuoli sa v drese SR postarali v lightkontakte juniorov v kategórii nad 89 kg Tomáš Možný a v lightkontakte junioriek do 70 kg Nicolette Mitrová. Vlaňajší európsky šampión z portugalského mesta Monte Gordo a člen ŠKP Košice Možný zdolal Chorváta Čikotiča, Ho Toonga z JAR a vo finále aj ďalšieho chorvátskeho borca Marina Spasojeviča. Mitrová z klubu Steel Trans Košice, ktorá bola vlani na ME v Portugalsku "iba" strieborná, si v rozhodujúcom dueli poradila s Chorvátkou Helenou Jurišičovou a v Pozzuoli sa mohla tešiť z najcennejšej medaily. Jediné druhé miesto pre Slovensko získal v lightkontakte do 52 kg kadet Viliam Vanta, ktorý po víťazstvách nad Illesom z Chorvátska a Talianom Malapontim podľahol až vo finále Rusovi Alexandrovi Poteriachinovi. Mladým Slovákom patrilo na MSJaK až poltucet bronzových kovov, všetky dosiahli v kategórii juniorov. V "tatami" disciplínach sa o 3. miesta zaslúžili Zuzana Šikulová v lightkontakte do 50 kg, Erik Németh v lightkontakt e do 89 kg a Jakub Ďurčík v semikontakte do 89 kg. V "ringových" disciplínach vystúpili na tretí stupienok v konečnom poradí Viktor Laczko v low-kicku do 57 kg, Richard Szücs v low-kicku do 81 kg a Juraj Hurajt v tzv. K1-rules /thajský box/ v kategórii do 75 kg. Prehľad medailových umiestnení Slovákov na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v kickboxe v Taliansku (24. - 27. 9. 2008): 1. miesto: Tomáš Možný (lightkontakt juniorov v kategórii nad 89 kg), Nicolette Mitrová (lightkontakt junioriek do 70 kg) 2. miesto: Viliam Vanta (lightkontakt kadetov do 52 kg) 3. miesto: Zuzana Šikulová (lightkontakt junioriek do 50 kg), Erik Németh (lightkontakt juniorov do 89 kg), Jakub Ďurčík (semikontakt juniorov do 89 kg), Viktor Laczko (low-kick juniorov do 57 kg), Richard Szücs (low-kick juniorov do 81 kg), Juraj Hurajt (K1-rules juniorov do 75 kg) SITA