24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

08. mája 2010

MS v hokeji 2010: Kanaďania na úvod v B-skupine zdolali Talianov

Kanada - Taliansko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

V úvodnom zápase základnej B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v sobotu popoludní mannheimskej SAP Arene favorizovaní Kanaďania nad Talianmi 5:1. Hokejisti z Apeninského polostrova dokázali držať krok s hráčmi z kolísky hokeja len v prvej tretine. V 13. min Strazzabosco odpovedal na presný zásah Perryho z úvodu stretnutia. Gól do šatne obrancu Russella v presilovej hre pri vylúčení Borgatella naklonil misky váh na stranu Kanaďanov ešte na konci prvej tretiny. Tí svoj náskok poistili v druhom dejstve po zásahoch mladíkov Ducheneho a Stamkosa. Na konečných 5:1 v prospech hráčov z krajiny javorových listov upravil dve minúty pred záverečnou sirénou Bourque.

B-skupina (Mannheim) - sobota - výsledok:
   Góly: 3. Perry (Stamkos, Bourque), 20. Russell (Whitney), 26. Duchene (Whitney, Burns), 31. Stamkos (Duchene, Cumiskey), 58. Bourque (Myers) - 13. Strazzabosco (Plastino, Souza)
   Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Valach (všetci SR), Semionov (Est.), 7912 divákov
   Kanada: Ch. Mason - Cumiskey, Myers, Burns, M. Staal, Russell, Giordano, Del Zotto, Beauchemin - Perry, Bourque, Stamkos - Whitney, Tavares, Duchene - Downie, Laich, Ott - E. Kane, Peverley, Smyth
   Taliansko: Russo (od 41. Bellissimo) - Helfer, Borgatell, Strazzabosco, Plastino, T. Johnson, De Marchi, Hofer - Ramoser, Ansoldi, Fontanive - Scandella, Ianonne, Pittis - Oberrauch, Parco, Souza - Zisser, Margoni, De Toni
   Tabuľka B-skupiny:
   1. Kanada 1 1 0 0 0 5:1 3
   2. Taliansko 1 0 0 0 1 1:5 0
   Švajčiarsko a Lotyšsko ešte nehrali
   Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.