24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

08. mája 2010

MS v hokeji 2010: Švajčiari nezaváhali a vyhrali nad Lotyšskom

B-skupina (Mannheim): Švajčiarsko - Lotyšsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Hokejisti Švajčiarska nezaváhali vo svojom úvodnom vystúpení v B-skupine na svetovom šampionáte Nemecku, keď v sobotu večer zdolali v Mannheime Lotyšsko 3:1. Švajčiari pod taktovkou nového trénera Seana Simpsona sa ujali vedenia už v 3. min presným zásahom Ambühla a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v druhej časti Josi. Lotyši skorigovali v treťom dejstve Meijom, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Na konečných 3:1 pre Švajčiarsko upravil dve sekundy pred treťou sirénou gólom do prázdnej bránky Plüss. Všetko dôležité sa stalo v úvodoch jednotlivých tretín, keď padli prvé tri góly. Zaujímavosťou je, že v každej dvadsaťminútovke hráči skórovali vždy v 3. minúte.

Po očakávanom popoludňajšom triumfe Kanady nad Talianskom 5:1 figurujú Švajčiari na 2. mieste tabuľky B-skupiny, Lotyši sú tretí. V pondelok 10. mája nastúpia Švajčiari proti Taliansku, Lotyšsko si zmeria sily s Kanadou.

B-skupina (Mannheim) - sobota - výsledok:
Švajčiarsko - Lotyšsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 3. Ambühl (Brunner, Monnet), 23. Josi (Brunner, Ambühl), 60. Plüss (Bezina) - 43. Meija (Štals, J. Redlihs)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Laaksonen (Fín.), Sterns (USA) - Gemeinhardt, Kowert (obaja Nem.), 7089 divákov

Švajčiarsko: Gerber - Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Du Bois, Josi, Helbling - Plüss, Rüthemann, Lemm - Savary, Déruns, Niederreiter - Ambühl, Monnet, Brunner - Jenni, Duca, Romy
Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, J. Redlihs, Andersons, Jass - Vailjevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, M. Redlihs - Štals, Pečura, Meija

Tabuľka B-skupiny:
1. Kanada 1 1 0 0 0 5:1 3
2. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 3:1 3
3. Lotyšsko 1 0 0 0 1 1:3 0
4. Taliansko 1 0 0 0 1 1:5 0

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.