22. apríla 2010

MS18: Mladí Slováci prehrali s Kanadou

Tagy: HOKEJ-MS18

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v bieloruskom Bobrujsku v zápase skupiny o záchranu s výberom ...

hokej Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BOBRUJSK 22. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v bieloruskom Bobrujsku v zápase skupiny o záchranu s výberom Kanady 2:4. Zverenci Andreja Výboha si už skôr zabezpečili miestenku medzi elitou aj pre budúcu sezónu. O výsledku rozhodla už úvodná tretinu, ktorú Kanada vyhrala 4:0. V druhej a tretej časti síce mladí Slováci skorigovali na 2:4, vyrovnať sa im už nepodarilo. Pre obe mužstvá to bol posledný zápas na turnaji, obaja súperi sa zachránili medzi elitou.

Výsledok - MS do 18 rokov v Bielorusku:
skupina o záchranu (Bobrujsk):

Kanada "18" - Slovensko "18" 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Góly: 2. Shipley, 15. Howden, 19. Spooner, 20. Thomas - 27. Marinčin (Cingeľ), 47. Kalináč (Krempaský, Trška)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Weal (Kanada) za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Claesson (Švéd.), Gašilov (Rus.) - Wahl (USA), Winge (Švéd.), 2000 divákov
Zostava SR "18“: Riečický - Marinčin, Trška, Styk, Čerešňák, Ľubor Pokovič, Čajkovský, Macejko - Toman, Šimčák, Cingel - B. Mráz, M. Tvrdoň, D. Bondra - Krempaský, Kalináč, Matoušek - Murček, D. Mihálik, Daráš - Rožník

Slováci nezačali dobre a už v 61. sekunde prehrávali 0:1, keď úvodný gól zápasu dosiahol Shipley. Brankár Riečický v prvom dejstve inkasoval ešte trikrát, keď sa do streleckej listiny zapísali postupne Howden, v presilovke o dvoch korčuliarov Spooner a napokon Thomas. V druhej časti mladí Slováci dokázali skorigovať zásluhou gólu obrancu Marinčina v presilovke o dvoch hráčov. Hráči Kanady boli strelecky aktívnejší, ale ich pokusy v prostrednej tretine končili na slovenskom gólmanovi. V III. tretine Kanaďania inkasovali v 47. min z hokejky Kalináča. Do konca duel už potom Slováci nedokázali prekonať brankára Pickarda a s turnajom sa rozlúčili prehrou.