22. apríla 2010

Žirková sa po zranení vrátila na palubovku

Rozohrávačka českého basketbalového vicemajstra Frisco Sika Brno a slovenskej reprezentácie Zuzana Žirková sa v stredu po viac ako trojmesačnej prestávke ...

zuzana zirkova Zuzana Žirková

BRNO 22. apríla (WEBNOVINY) - Rozohrávačka českého basketbalového vicemajstra Frisco Sika Brno a slovenskej reprezentácie Zuzana Žirková sa v stredu po viac ako trojmesačnej prestávke zavinenej zranením vrátila na palubovku. V treťom finálovom stretnutí najvyššej českej basketbalovej súťaže proti obhajcovi titulu ZVVZ USK Praha (74:78) odohrala takmer 16 minút, zaznamenala dva body, keď premenila jediný svoj strelecký pokus, a doskočila jednu loptu. Dvadsaťdeväťročná basketbalistka sa dostala na ihrisko v druhej štvrtine duelu po tom, ako kapitánka domácich Hana Horáková inkasovala tretiu osobnú chybu, a jej nástup sprevádzal obrovský potlesk vypredanej haly Rosnička.

Kapitánka slovenskej basketbalovej reprezentácie a päťnásobná najlepšia basketbalistka Slovenska mala počas celej sezóny vážne problémy s lýtkovým svalom na ľavej nohe, pre ktoré v brnianskom drese odohrala len dva zápasy v českej ŽBL a dva euroligové duely. Pred svojím návratom sa naposledy predstavila v drese Frisco Sika 14. januára v euroligovom stretnutí v poľskej Gdyni.

"Žabiny" chceli v stredu definitívne odňať pražským "vysokoškoláčkam" český titul, o ktorý ich v minulej sezóne USK po 13-ročnom kraľovaní pripravil. Brnianky zvíťazili v prvom domácom zápase (80:77) aj v druhom dueli na pražskej Folimanke (86:75), no v stredu dovolili Pražankám opäť sa vrátiť do série a štvrtý finálový duel tak na oba tímy čaká v sobotu na pražskej palubovke. "Nepripúšťali sme si, že sa tam vrátime. Ale nedá sa nič robiť. Ideme ďalej," poznamenala po stredajšom dueli Zuzana Žirková. Pred rokom mala finálová séria oboch tímov úplne rovnaký priebeh a po piatom rozhodujúcom zápase sa vtedy v Brne tešili z titulu "vysokoškoláčky".