Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2011

Mubarakovych synov zatkli pre podozrenie z korupcieEgyptská polícia zadržala v stredu synov zosadeného egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Džamal a Ala zostanú vo väzbe 15 dní, aby ich vypočuli v súvislosti s vyšetrovaním ...Zdieľať
egypt Foto: SITA, APŠARM AŠ-ŠAJCH 12. apríla (WEBNOVINY) - Egyptská polícia zadržala v stredu synov zosadeného egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Džamal a Ala zostanú vo väzbe 15 dní, aby ich vypočuli v súvislosti s vyšetrovaním korupcie v bývalom režime ako aj ich podielu na potlačení protivládnych protestov. Ako informoval policajný dôstojník Muhammad el-Chatíb, zadržaných prevezú z letoviska Šarm aš-Šajch, kde je Mubarakova rodina v domácom väzení, do Káhiry.


Husní Mubarak je momentálne hospitalizovaný potom, čo v utorok utrpel počas vypočúvania srdcový infarkt. Podľa predstaviteľov nemocnice je Mubarak v stabilizovanom stave.

Mubaraka donútili k odstúpeniu týždne opozičných demonštrácií, ktoré sa začali 25. januára. Policajné zásahy a útoky Mubarakových stúpencov si vyžiadali na strane demonštrantov okolo 800 obetí. Po odchode z funkcie sa Mubarak aj s rodinou presťahoval do svojho rodinného sídla v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajch Nová dočasná vláda naňho aj jeho rodinných príslušníkov uvalila zákaz opustiť krajinu a zmrazila im účty.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Líbyjskí povstalci budú rokovať o vyriešení konfliktu
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Obrovský Airbus zachytil krídlom malé lietadlo

Mubarakovych synov zatkli pre podozrenie z korupcie - diskusné fórum čitateľov