Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júla 2010

MVO: S Radičovou hovorili o splnomocnencoviÚrad splnomocnenca vlády pre mimovládne organizácie, na ktorého vytvorenie vyzvala premiérka Iveta Radičová, bol hlavnou témou dnešných rokovaní medzi predsedníčkou vlády a 25 ...Zdieľať
iveta radicova Foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Úrad splnomocnenca vlády pre mimovládne organizácie, na ktorého vytvorenie vyzvala premiérka Iveta Radičová, bol hlavnou témou dnešných rokovaní medzi predsedníčkou vlády a 25 neziskovkami. O konkrétnych menách sa ale nerozprávali. ,,Hovorilo sa o náplni práce splnomocnenca. Nepredložili sa nijaké návrhy ani konkrétne meno nepadlo," uviedol Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky. Ako ho doplnil predseda Fóra Inštitútu pre výskum menšín László Öllös, padli konkrétne návrhy, ktorí ľudia budú pracovať na štatúte splnomocnenca. Môže na ňom pracovať každá organizácia, ktorá má o to záujem.


Podľa mimovládok by mal splnomocnenec vypracúvať návrhy zákonov. Jeho úlohami by mala byť aj koordinácia, komunikácia a kritika. Ako dodal Öllös, hovorilo sa aj o konkrétnej legislatíve, ktorá by sa mala meniť, no o akej, nechcel novinárom prezradiť. ,,Úlohou splnomocnenca je využiť situáciu, ktorá vzniká, priaznivú medzi verejnou správou a občianskou spoločnosťou," tvrdí Mesežnikov s tým, že toto absentovalo v predchádzajúcich rokoch. V súčasnosti bude možné vytvoriť systém udržateľnosti tretieho sektora, dodal.

Radičová pre zaneprázdnenosť medzi novinárov neprišla.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Washington: Nech sa už Európa zjednotí
<< predchádzajúci článok
V BA postrekom mierne potlačili výskyt komárov

MVO: S Radičovou hovorili o splnomocnencovi - diskusné fórum čitateľov