07. mája 2016

Myjava zdolala Dun. Stredu a vybojovala si miestenku v predkole EL

Hráči Myjavy. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Myjava 7. mája (TASR) - Futbalisti Spartaka Myjava si definitívne zaistili miestenku v predkole Európskej ligy UEFA 2016/2017.

Mužstvo Norberta Hrnčára zvíťazilo v sobotňajšom zápase 31. kola Fortuna ligy nad DAC 1904 Dunajská Streda presvedčivo 3:0 a v tabuľke nemôže už skončiť horšie ako na 4. priečke. Momentálne patrí "kopaničiarom" tretie miesto a v európskom pohári sa predstavia premiérovo v klubovej histórii.

V nedeľu sa môže rozhodnúť aj o majstrovi. AS Trenčín v prípade víťazstva nad Slovanom Bratislava obháji titul a získa právo štartu v predkole Ligy majstrov 2016/2017.
Spartak Myjava – FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)
32. Pekár, 55. Bílovský, 69. Marček. Rozhodoval: Leško, ŽK: Machovec - Pambou, Kwin, Ljubičič, Živkovič, 1259 divákov

Zostavy a striedania:
Myjava:
Hruška – Beňo, Ostojič, Machovec, Chovanec – Bílovský, Kóňa, Marček – Daniel (87. Copko), Pekár (90. Múdry), Sládek (76. Kolár)

Dunajská Streda: Tujvel – Živkovič, Ljubičič, Kwin, Pambou (49. Štepanovský) – Huk – Pačinda, Ľupták, Sarr (78. Straka), Polievka – Černák

V súboji dvoch tímov z vrchnej polovice tabuľky ako prvý zamieril medzi tri žrde hosťujúci Ľupták v 9. minúte. O dve minúty minul na opačnej strane ihriska Pekár z priameho kopu len tesne Tujvelovu bránu. V 14. minúte predviedli "kopaničiari" peknú kombinačnú akciu, Marček aj rozvlnil sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. Potom sa hra odohrávala prevažne v strede poľa, až prišla 31. minúta, keď Beňov center našiel Pekára a ten z voleja poslal loptu nad bránu. Prešla však iba minúta a kapitán Myjavčanov už ďalšiu ponúknutú príležitosť využil – 1:0. Dunajská Streda pohrozila v 39. minúte, odrazená lopta sa po štandardnej situácií dostala k Ľuptákovi, ktorého krížna strela sa len tesne nezmestila do priestoru troch žrdí.

Po zmene strán najskôr preveril Tuvelovu pozornosť Machovec. V 53. minúte sa v sľubnej pozícii ocitol hlavičkujúci Živković, možnosť na vyrovnanie však nevyužil. O dve minúty udreli domáci hráči gólovo po druhý raz, Pekár prihral voľnému Bílovskému a ten sa nemýlil – 2:0. Hra sa prelievala zo strany na stranu, po hodine hry Černák aj prekonal Hrušku v domácej bráne, ale Machovec stihol loptu ešte pred bránkovou čiarou upratať do bezpečia. Výborný výkon potvrdil v 69. min. Pekár, ideálne našiel pred bránou Marčeka, ktorý poslal myjavský Spartak do trojgólového vedenia – 3:0. Kopaničiari sa dostávali na dostrel Tujvelovej brány aj naďalej, v 76. minúte skončil Danielov pokus tesne nad bránou a s hlavičkou Machovca z 84. minúty si brankár hostí poradil. Myjava víťazstvom nad Dunajskou Stredou spečatila historický úspech a postúpila do predkola Európskej ligy.

St. Louis Blues vyhrali na ľade Dallasu 4:1 a sú krok od postupu