Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2010

MŽP SR predloží vláde nový zákon o ovzdušíNeprehľadnosť platného zákona o ovzduší a prevzatie európskej smernice o kvalite okolitého ovzdušia a čistejšom ovzduší v Európe do ...Zdieľať
Ministerstvo životného prostrediaFoto: SITA


BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Neprehľadnosť platného zákona o ovzduší a prevzatie európskej smernice o kvalite okolitého ovzdušia a čistejšom ovzduší v Európe do nášho právneho systému si podľa Ministerstva životného prostredia SR vyžiadala predloženie nového znenia spomínaného zákona. Ministerstvo tak urobí v stredu na prvom tohtoročnom rokovaní vlády.

Jednou z významných zmien v porovnaní s doterajšou právnou úpravou je ustanovenie cieľových a limitných hodnôt pre jemné suspendované častice PM, ktoré majú podstatný negatívny vplyv na zdravie ľudí, uvádza ministerstvo v predkladacej správe.

Ministerstvo predpokladá, že v súvislosti s implementáciou eurosmernice a s meraním suspendovaných častíc PM budú potrebné finančné prostriedky na nákup a prevádzku meracích zariadení, „ktorých výška sa odhaduje na 93 180 eur kapitálových nákladov jednorazovo a 105 000 eur bežných nákladov ročne.“ Kapitálové náklady plánuje envirorezort hradiť z Operačného programu Životné prostredie. Bežné náklady od roku 2010 zo štátneho rozpočtu z prostriedkov pridelených na činnosť Slovenskému hydrometeorologickému ústavu. „Obsluha uvedených zariadení bude zabezpečovaná v rámci schváleného limitu počtu zamestnancov Slovenského hydrometeorologického ústavu,“ uvádza v doložke vplyvov ministerstvo životného prostredia.

Rezort životného prostredia predkladá zákon v rámci vlaňajšieho plánu legislatívnych úloh vlády. Ak ho vláda schváli a následne prejde v Národnej rade SR, zákon by mal byť účinný od 1. júna.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia chcela uvoľniť blokádu na Rožňavskej
<< predchádzajúci článok
Kamióny v Bratislave zostávajú, uvoľnili pruh