Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

08. apríla 2019

Na Floride chytili vyše päťmetrového pytónaViac ako päť metrov dlhú samicu pytóna chytili vedci v americkom štáte Florida. Plaz meria 520 centimetrov a váži a 64 kilogramov a patrí medzi z najväčšie hady nájdené v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: Wikipédia
 
Miami 8. apríla (TASR) - Viac ako päť metrov dlhú samicu pytóna chytili vedci v americkom štáte Florida. Plaz meria 520 centimetrov a váži a 64 kilogramov a patrí medzi z najväčšie hady nájdené v južnej Floride, uviedla v nedeľu na Facebooku prírodná rezervácia Big Cypress.


Chytená samica je teda dostatočne veľká na to, aby skonzumovala jeleňa. Výskumníci na ňu narazili nezvyčajnou metódou: vybavili samcov sledovacími zariadeniami, ktorí ju k nej doviedli. V jej tele sa nachádzalo 73 vajec.

Pytóny sú invazívny druh a v južnej Floride boli prvýkrát zaznamenané 80. rokoch 20. storočia. Keďže v regióne nemajú prirodzených nepriateľov, mohli sa nerušene množiť. Odhaduje sa, že v južnej Floride ich žije 30.000-300.000, pričom predstavujú hlavnú hrozbu pre pôvodné druhy. Ministerstvo vnútra USA zakázalo ich dovoz v roku 2012.

Úrady preto hľadajú spôsoby, ako bojovať s pytónmi, ale zatiaľ bez úspechu, konštatovala agentúra AFP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štefan Králik, kmeňový dramatik SND, sa narodil pred 110 rokmi
<< predchádzajúci článok
O účasť v 10. ročníku hudobnej súťaže Zemplín Pop je rekordný záujem

Na Floride chytili vyše päťmetrového pytóna - diskusné fórum čitateľov