Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Na galantskom behu padol traťový rekordBeh zdravia Samsung Run prilákal všetky vekové kategórieZdieľať
Beh zdravia Samsung Run prilákal všetky vekové kategórie Foto: Samsung Run
Galanta 15. apríla (OTS) - Ceny pre víťazov hlavných dvoch kategórií, ako aj pre dvoch vyžrebovaných účastníkov odovzdali spolu s primátorom mesta aj zástupcovia spoločnosti SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o., ktorá bola oficiálnym partnerom podujatia. Názov spoločnosti niesla aj jedna z bežeckých kategórií: Beh zdravia – Samsung Run.

Kinam Lee prezident galantského závodu (v strede) v cieli Behu zdravia - Samsung Run Foto: Samsung Run

Samsung v Galante sa dlhodobo angažuje v rôznych projektoch v oblasti športu, školstva, kultúry alebo revitalizácie verejných priestorov. Beh Galantou je pre nás a našich zamestnancov bežeckým sviatkom a my sme hrdí, že ho môžeme už niekoľko rokov podporovať a byť jeho súčasťou,“ hovorí Kinam Lee, prezident spoločnosti.
Caroline Jebetová Korirová víťazka Behu Galantou v hlavnej kategórii žien na 10 km v novom traťovom rekorde Foto: Samsung Run

Tradícia organizovania Behu Galantou má úctyhodnú históriu. 862 bežcov sa zúčastnilo už 37. ročníka podujatia, ktoré sa zaradilo medzi top 10 bežeckých podujatí na Slovensku určených pre širokú verejnosť. Prvýkrát sa bežalo po úradne certifikovanej trati dlhej 10 km, kde dominovali a zvíťazili favorizovaní Keňania Matthew Kosgei s výkonom 32:47 min a Caroline Jebetová Korirová s časom 34:49 min. Caroline dokonca dobehla v novom traťovom rekorde.
Matthew Kosgei víťaz Behu Galantou v hlavnej kategórii mužov na 10 km Foto: Samsung Run

Do Behu zdravia – Samsung Run v dĺžke 2,5 km sa zapojili bežci všetkých vekových kategórií. Na štarte nechýbali i celé rodiny či bežci s kočíkmi. Spolu ich na trať v tejto kategórii vyštartovalo 263, z toho niekoľko desiatok bolo zamestnancov galantského závodu.

Aj tento rok Beh Galantou prilákal mnohých fanúšikov do radov divákov, ktorí si toto podujatie každý rok nenechajú ujsť a znovu vytvorili všetkým bežcom úžasnú atmosféru.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za volant si sadli aj šoféri s viac ako tromi promile alkoholu v dychu
<< predchádzajúci článok
Sedem vojakov a 63 džihádistov prišlo o život pri útoku Boko Haram

Na galantskom behu padol traťový rekord - diskusné fórum čitateľov