Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. decembra 2006

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké čakajú kamióny hodinyVYŠNÉ NEMECKÉ/KOŠICE 21. decembra (WEBNOVINY) – Na slovensko-ukrajinskej hranici – hraničnom priechode Vyšné Nemecké, panuje nervozita. Mnohí vodiči kamiónov tu čakajú niekoľko desiatok hodín v približne šesť kilometrov ...Zdieľať

VYŠNÉ NEMECKÉ/KOŠICE 21. decembra (WEBNOVINY) – Na slovensko-ukrajinskej hranici – hraničnom priechode Vyšné Nemecké, panuje nervozita. Mnohí vodiči kamiónov tu čakajú niekoľko desiatok hodín v približne šesť kilometrov dlhej kolóne, kým sa dostanú na rad na vybavenie. Kamióny stoja už na zúženej ceste na dva pruhy, ďaleko za obchvatom a odbočkou do dediny Vyšné Nemecké a nútia vodičov najmä osobných áut ísť do protismeru napriek zákazu.

„Pochodil som viaceré krajiny v Európe a nikde inde nie sú také problémy ako na priechode vo Vyšnom Nemeckom, dokonca ani na jedinom maďarsko-ukrajinskom priechode. Stojím tu od utorka od večera a až teraz sa asi dostanem na rad,“ uviedol pre agentúru SITA vodič kamióna z Popradu Emil Kramár. Dodal, že ešte horšie to majú vodiči menších dodávkových áut, ktoré zvyčajne nemajú nezávislé kúrenie, a tak mrznú aj niekoľko hodín. Podľa jeho slov vraj colníci v stredu istý čas nevybavovali kamióny, lebo nebol prúd.

Nespokojnosť neskrývali ani mnohí peší prechádzajúci cez hranicu či cestujúci v osobných autách. „Ide to tu strašne pomaly. Naši robia oveľa bystrejšie,“ povedal jeden z čakajúcich Ukrajincov.

„Ak nemáte súhlas nadriadených, nemôžem vám poskytnúť žiadne informácie ani vyjadrenie, taký je predpis,“ takto pre agentúru SITA reagoval na situáciu vedúci pobočky Colného úradu Vyšné Nemecké Milan Štofa. Následne sa pokúsil súhlas vybaviť telefonicky, riaditeľ Colného úradu v Čiernej nad Tisou, pod ktorý Vyšné Nemecké spadá, však trval na žiadosti aspoň v elektronickej podobe. Agentúra SITA žiadosť zaslala, odpovede na položené otázky však zatiaľ nedostala.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EK žaluje Poľsko pre podmienky dovozu ojazdených áut
<< predchádzajúci článok
JOJka odvysiela Celebrity Camp