Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Na letisku v Japonsku pre silný tajfún uviazlo asi 17.000 cestujúcichIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Tokio 10. septembra (TASR) - Približne 17.000 pasažierov uviazlo v noci na utorok miestneho času na japonskom medzinárodnom letisku Narita v dôsledku silného tajfúnu, ktorý sa v pondelok prehnal cez metropolitnú oblasť Tokia a spôsobil chaos v doprave. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.


Príchod tajfúna viedol k zrušeniu vyše 100 letov a ochromil aj cestné a železničné spojenie s letiskom. Mnohí cestujúci tak nemali žiadne prípoje do japonskej metropoly, vzdialenej 70 kilometrov západne od letiska.

Hovorca letiska spresnil, že v jeho priestoroch muselo stráviť dnešnú noc celkovo 16.900 ľudí, ktorým letiskový personál rozdával jedlo, vodu a deky.

"Autobusy a vlaky už obnovili prevádzku a pasažieri sa začínajú vracať domov alebo smerujú do svojich cieľových zastávok," uviedol hovorca letiska.

Letisko Narita, ležiace v meste Čiba východne od Tokia, priamo zasiahol silný tajfún Faxai, ktorý sprevádzal vietor s nárazmi do 207 kilometrov za hodinu.

Jeden z najsilnejších tajfúnov, aký zasiahol Tokio za uplynulé roky, prešiel v pondelok nadránom nad pevninu v Čibe po tom, ako sa prehnal Tokijským zálivom.

Japonsko zasiahne každoročne štyri až päť tajfúnov, len zriedkavo však v oblasti blízko Tokia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálny výbor odobril zvýšenie rodičovského príspevku
<< predchádzajúci článok
Najviac benefitov ponúkajú firmy v Bratislave a Košiciach

Na letisku v Japonsku pre silný tajfún uviazlo asi 17.000 cestujúcich - diskusné fórum čitateľov