23. septembra 2008

Na martinskom ľade sa viac darilo Košiciam

BRATISLAVA 23.septembra (WEBNOVINY) -(MHC Martin - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Góly: 48. L. Havel (L. Říha, M. Macho), 56. Appel (Török) - 41. M. Šterbák (P. Bartoš, Juraj Faith), 42. Rudolf Huna (Rataj), ...

BRATISLAVA 23.septembra (WEBNOVINY) -(MHC Martin - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Góly: 48. L. Havel (L. Říha, M. Macho), 56. Appel (Török) - 41. M. Šterbák (P. Bartoš, Juraj Faith), 42. Rudolf Huna (Rataj), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kmiť Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, M. Orolin, 3600 divákov Zostavy: Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, B. Majeský, I. Ďatelinka, Drgoň, Brcko - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, Marek Hovorka - Škumát, T. Mahdalík, I. Dornič Košice: Hudáček - M. Šterbák, Tabaček, Špelda, P. Mocek, Kledrowetz, Chmelo, Babka - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - J. Kopecký, Húževka, Kmiť, Rudolf Huna, S. Gron, Rataj - Šimurda, Jenčík, J. Sýkora V prvej tretine sa na martinskom ľade hral rýchly hokej bez väčších chýb. Obrany oboch tímov pracovali dobre, brankári boli pozorní, a tak strelci mali sťaženú úlohu. Aktívnejšie začali domáci, v 8. min Říha stroskotal na Hudáčkovi, ktorý o tri minúty neskôr kryl aj nebezpečnú Törökovu strelu švihom. Košický gólman odolal aj pokusom Hovorku a Havla v závere prvej časti. Rovnako svoju pozíciu ustál aj martinský Dzubina, ktorý vychytal Rataja. V druhej tretine stavili obe mužstvá na ofenzívnu kartu. Divákom však stále chýbalo to podstatné - gólové korenie. V 26. min Špelda trafil len Dzubinu a o minútu neskôr na opačnej strane Dornič vyprášil Hudáčkove betóny. Skóre sa nezmenilo ani v 37. min, keď sa na martinskú bránku sám rútil Rataj, ale jeho pokus domáci gólman vyrazil korčuľou. Fanúšikovia sa dočkali v tretej tretine. Už v 41. sekunde tretej tretiny Šterbák v presilovke Košíc otvoril skóre. O 39 sekúnd neskôr pridal Huna druhý hosťujúci gól - 0:2. Potom hostia nevyužili tri nájazdy na Dzubinu, ktorý zneškodnil brejky Kopeckého, Húževku a Faitha. Naopak Martin pri svojej početnej výhode v 48. min sa znovu dostal do zápasu, keď Havel v súboji zoči - voči prekonal Hudáčka - 1:2. To domácim vlialo nové sily a svoju zvýšenú aktivitu zužitkovali v 56. min, keď Appel so šťastím vyrovnal - 2:2. Nasledoval predĺženie, v ktorom už gól nepadol a tak o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich mal presnú koncovku jedine hosťujúci Kmiť. SITA