Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júna 2007

Na podstate Zákonníka práce je podľa Fica absolútna dohodaKoaličné strany sa podľa premiéra Roberta Fica na podstate Zákonníka práce absolútne dohodli. „Nemám obavu, že by taký Zákonník práce neprešiel,“ uviedol dnes Fico pred novinármi po ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. júna (WEBNOVINY) - Koaličné strany sa podľa premiéra Roberta Fica na podstate Zákonníka práce absolútne dohodli. „Nemám obavu, že by taký Zákonník práce neprešiel,“ uviedol dnes Fico pred novinármi po rokovaní koaličnej rady. Parlament bude rokovať o návrhu zákonníka, ktorý predložila vláda. Partneri sa dohodli, že prejdú len také pozmeňovacie návrhy, za ktoré bude hlasovať celá koalícia. Koaliční poslanci budú akceptovať závery gestorského výboru, ktorý označil prijateľné a neprijateľné zmeny vo vládnom návrhu. „Všetko je na dobrej ceste a zákonník by mal byť prijatý taký, aby zodpovedal kritériám z Programového vyhlásenia vlády,“ uviedol premiér. Zároveň dodal, že v zákonníku nie je nič také, čo by koalíciu rozdeľovalo.

Podľa Fica je dobré, že sa o novelizácii Zákonníka práce dlho diskutovalo. „Táto dlhá diskusia priniesla vyvážený návrh,“ uviedol. Zákonník v parlamente sľúbila podporiť aj ĽS-HZDS. „Sme súčasťou Koaličnej zmluvy. Zákonník by mal byť v NR SR prerokovaný 26. júna a dovtedy je ešte možnosť ho pripomienkovať. Pripomienky, ktoré budú uzatvorené v expertnej skupine všetkých troch koaličných strán sú pre nás jasné, záväzné a len podľa nich budeme hlasovať,“ vyhlásil Mečiar.

Koaliční lídri sa dnes dohodli, že vzťah medzi odborovými organizáciami a zamestnaneckými radami posúdi expertná komisia. Predsedovia vládnych strán tiež súhlasili s tým, aby sa do zákonníka zakomponovalo ustanovenie, ktoré by umožnilo zamestnancom na rizikových pracoviskách pracovať dlhšie ako je povolený pracovný čas, pretože podľa Fica je to atraktívne pre zárobky. Zároveň by sa však mala zvýšiť aj odmena za prácu na rizikových pracoviskách. Predseda SNS Ján Slota povedal, že ho ako pôvodne banského technika oslovili jeho kolegovia z baní v Novákoch. Podľa Slotu, ak by sa baníkom neumožnilo odpracovať vyšší počet nadčasových hodín, pre niektoré bane by to znamenalo kolaps.

Výrokmi Slotu na adresu homosexuálov sa koaličná rada dnes nezaoberala. „Koaličná rada nie je na to, aby sa hlúposti prerokovávali,“ povedal v tejto súvislosti Slota.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novela vysokoškolského zákona ako posledný bod schôdze NR SR
<< predchádzajúci článok
Poľsko je pripravené vetovať navrhovanú zmluvu EÚ