Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2019

Na protivládnych protestoch v Hongkongu opäť zasahovala políciaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Hongkong 14. júla (TASR) - Paprikovým sprejom a obuškami zasiahla polícia v nedeľu voči demonštrantom v meste Ša-tchien, ktoré leží na severe hongkonskej osobitnej administratívnej oblasti, neďaleko hraníc so zvyškom Číny. Informovali o tom svetové agentúry.


Maskovaní demonštranti na zásah polície odpovedali stavaním barikád z kovového oplotenia.

V meste Ša-tchien, kde žije veľa mladých ľudí, sa na proteste zúčastnilo najmenej 10.000 ľudí. Niesli transparenty s nápismi "Bráňme Hongkong" či "Policajti sú klamári" a americkú vlajku a zástavu z koloniálneho obdobia, keď Hongkong patril pod Britániu.

Demonštranti žiadali správkyňu Hongkongu Carrie Lamovú, aby nielen pozastavila schvaľovanie sporného zákona o vydávaní páchateľov trestných činov do Číny, ale ho aj stiahla.

Tisíce ľudí už piatu nedeľu po sebe vyšli aj do ulíc priamo v Hongkongu. Stovky protestujúcich sa tam pridali k novinárom, ktorí protestovali proti policajnému násiliu počas júnových demonštrácií.

V sobotu hongkonská polícia v meste Šang šuej rozohnala demonštrantov protestujúcich proti praktikám čínskych obchodníkov, ktorí chodia bezcolne nakupovať lieky a kozmetiku do Hongkongu. Poriadková polícia voči protestujúcim zasiahla obuškami a paprikovým sprejom.

V Hongkongu sa už vyše mesiaca konajú protivládne pouličné protesty, ktoré majú prevažne pokojný charakter, občas však pri nich dochádza aj k násilnostiam a nepokojom.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V. Hainzl: Aj zmeny s malými nákladmi dokážu priniesť výsledky
<< predchádzajúci článok
Podľa ekonómov má nemecká ekonomika zlaté časy za sebou

Na protivládnych protestoch v Hongkongu opäť zasahovala polícia - diskusné fórum čitateľov