Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. mája 2006

Na prvomájovom mítingu asi 2000 prívržencov KOZ SRZhruba 2000 odborárov zo zväzov združených v Konfederácii odborových zväzov SR (KOZ) sa dnes za daždivého počasia zišlo na prvomájovom mítingu v Banskej Bystrici na Námestí SNP. Vo ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 1. mája (WN/SITA) - Zhruba 2000 odborárov zo zväzov združených v Konfederácii odborových zväzov SR (KOZ) sa dnes za daždivého počasia zišlo na prvomájovom mítingu v Banskej Bystrici na Námestí SNP. Vo vystúpeniach jednotlivých odborárskych predákov sa opakovali výzvy na účasť vo voľbách, v ktorých by ľudia mali dosiahnuť zmenu súčasnej výkonnej moci. "Treba, aby sa vlna odporu proti súčasnej vláde zdvíhala ako tamten balón s reklamou na Coca-Colu," povedal okrem iného viceprezident KOZ a moderátor mítingu Eugen Škultéty. Zúčastniť sa na voľbách a voliť proti súčasnej vláde vyzval prítomných aj prezident odborovej centrály Ivan Saktor. Podľa neho na reformy doplatili dve tretiny občanov Slovenska. "Môže budovať sociálne Slovensko pravicovo-liberálna vláda? Asi ťažko," povedal Saktor. Pripomenul, že odbory boli politické aj v minulosti a že aj vďaka tomu sa Mikuláš Dzurinda stal premiérom. Program KOZ SR je sociálnodemokratický, preto sa teraz spája so sociálnodemokratickou stranou.

Míting pozdravil aj primátor Banskej Bystrice Ján Králik a banskobystrický župan Milan Murgaš a okrem odborových predákov vystúpil s prejavom aj predseda Smeru-SD Robert Fico. Ten zdôraznil, že jeho strana má s odborármi rovnaký názor na Zákonník práce, zákon o tripartite, minimálnu mzdu, či tvorbu pracovných miest. "Ak sa spojíme, verím, že po 17. júni tu bude sociálnodemokraticky orientovaná vláda," vyhlásil Fico.

Za pódiom míting sledovali aj predstavitelia HZD, ĽS-HZDS a SNS. Vystúpiť však napriek pozvaniu a prísľubu odborárov nemohli. Na záver mítingu Škultéty prečítal výzvu Snemu KOZ z konca marca na podporu Smeru-SD.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinskí komunisti protestovali proti snahe o vstup do NATO
<< predchádzajúci článok
Spadol vrtuľník prevážajúci pacienta, dvaja kriticky zranení

Na prvomájovom mítingu asi 2000 prívržencov KOZ SR - diskusné fórum čitateľov