Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. februára 2010

Na scénu národnej opery sa vracia Onegin a AidaVo februári sa na javiská Opery Slovenského národného divadla vracajú dva obľúbené tituly - ruský hrdina Pjotra Iľjiča Čajkovského Eugen ...Zdieľať
ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič


BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Vo februári sa na javiská Opery Slovenského národného divadla vracajú dva obľúbené tituly - ruský hrdina Pjotra Iľjiča Čajkovského Eugen Onegin a etiópska princezná talianskeho operného majstra Giuseppe Verdiho Aida. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa národného divadla Zuzana Golianová, Eugena Onegina uvedie opera prvej divadelnej scény Slovenska po viac ako pol roku v sobotu 6. februára o 19:00 v historickej budove SND. Do konca sezóny sa dielo odohrá ešte trikrát - v marci, apríli a máji.

Inscenácia Verdiho opery Aida sa vracia na javisko Opery Slovenského národného divadla v novej budove divadla po štyroch mesiacoch 21. a 23. februára. Do konca sezóny je Aida na programe ešte trikrát, v apríli a júni.

V Oneginovi, ktorého Čajkovskij skomponoval podľa literárnej predlohy Alexandra Sergejeviča Puškina, sa už túto sobotu predstavia sólisti Jana Doležílková, Jolana Fogašová, Ján Ďurčo, Jozef Kundlák, Gustáv Beláček, Jitka Sapara-Fischerová a ďalší. Orchester a zbor Opery SND bude dirigovať Jaroslav Kyzlink. V poradí dvanáste naštudovanie opery na scéne národného divadla je výnimočné najmä vďaka svojmu inscenačnému tímu. Režijne ho spracoval jeden z najkontroverznejších a zároveň najuznávanejších operných tvorcov súčasnosti, nemecký režisér Peter Konwitschny.

Publikum čaká Aida v obsadení s Gustávom Beláčkom, Denisou Hamarovou, Jitkou Sapara-Fischerovou, Petrom Mikulášom, Martinom Malachovským, Michalom Lehotským, Mariom Zhangom, Sergejom Tolstovom, Martinom Babjakom a ďalšími. Predstavenie naplánované na 21. februára bude zároveň premiérou austrálskej sopranistky, členky Opery SND Louise Hudson v titulnej úlohe. Obe predstavenia inscenácie režiséra Miroslava Fischera bude dirigovať šéfdirigent orchestra Národného divadla Rastislav Štúr.

Viac informácií o programe Slovenského národného divadla je zverejnených na snd.sk.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štart expedície za veľrybami posunuli
<< predchádzajúci článok
Pearl Jam venovali Haiti 200-tisíc dolárov