Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Na Slovensku pribudlo dátové centrum, spustil ho zbrojársky holdingNa Slovensku pribudlo ďalšie moderné dátové centrum s virtualizačnou technikou. Spustila ho IT firma Virte, ktorá dcérskou spoločnosťou slovenského zbrojárskeho holdingu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. februára (TASR) - Na Slovensku pribudlo ďalšie moderné dátové centrum s virtualizačnou technikou. Spustila ho IT firma Virte, ktorá dcérskou spoločnosťou slovenského zbrojárskeho holdingu MSM Group. Informoval o tom jeho mediálny zástupca Ivan Rudolf.


"Virtualizačná technika nám umožnila konsolidáciu množstva serverov do výkonnejšieho, efektívnejšieho a jednoduchšie manažovateľného systému," priblížil riaditeľ informačnej bezpečnosti Virte Albert Vajányi. Virtuálne úložné priestory tiež podľa neho umožnia zákazníkom poskytovať zabezpečený úložný priestor bez špecifickej úpravy infraštruktúry dátového centra.

Vajányi tiež vyzdvihol, že na jednom fyzickom stroji môže fungovať viacero virtuálnych serverov. "To znamená nižšiu spotrebu elektriny, menej miesta, menej tepla a tým aj menej energetických nárokov na chladenie," konštatoval.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Firmu Websupport kúpil dánsky Axel
<< predchádzajúci článok
Analytici: Spomalenie z Nemecka cíti už aj slovenský priemysel

Na Slovensku pribudlo dátové centrum, spustil ho zbrojársky holding - diskusné fórum čitateľov