Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Firmu Websupport kúpil dánsky Axel


Tagy: Websupport

Ilustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
 
Bratislava 11. februára (TASR) – Najväčší slovenský poskytovateľ internetového priestoru Websupport prešiel do rúk dánskej investičnej spoločnosti Axcel. Firma s tromi desiatkami zamestnancov a obratom takmer štyri milióny eur sa stala spolu s jednotkou švédskeho trhu Loopia a trojkou na českom trhu Active 24 členom Loopia Group. Informáciu o predaju firmy potvrdil na svojom facebookovom profile majiteľ spoločnosti Michal Truban.


"Dostali sme ponuku od viacerých firiem, ale predali sme ho dánskej nadnárodnej spoločnosti, ktorá chce využiť potenciál Websupportu, oprieť sa o jeho skúsenosti a jeho manažment," povedal Truban. K transakcii prichádza v čase výrazného rastu spoločnosti, keď Websupport v roku 2017 medziročne zvýšil zisk o 19 % na 354.285 eur a tržby spoločnosti vzrástli o 11 % na 3,974 milióna eur. Firma prenajíma internetový priestor 142.000 zákazníkom na 763 serveroch, kde sídli takmer 173.000 internetových domén.

Dánsky Axcel je investičná spoločnosť so sídlom v Kodani, ktorá spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach. V súčasnosti disponuje piatimi fondmi s celkovým kapitálom v hodnote viac ako 1,9 miliardy eur.

 

Tagy: Websupport
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Daniari spustili registráciu dátových úložísk k pokladniciam
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku pribudlo dátové centrum, spustil ho zbrojársky holding

Firmu Websupport kúpil dánsky Axel - diskusné fórum čitateľov