Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

19. októbra 2021

Na Slovensku štartuje projekt prvého vesmírneho inkubátora, centrá vzniknú v troch mestáchSlovensko bude mať prvý vesmírny inkubátor.Zdieľať
Na Slovensku štartuje projekt prvého vesmírneho inkubátora, centrá vzniknú v troch mestách

V druhej polovici novembra totiž Slovenská vesmírna kancelária, ktorá je v gescii Slovenskej agentúry pre rozvoj investícii a obchodu (SARIO), odštartuje projekt prvého slovenského startupu inkubátora zameraného na oblasť vesmírnych technológii.

Ako informovala agentúra, inkubačné centrá vzniknú paralelne v Košiciach, Žiline a Bratislave. Prepoja startupy s výskumnými inštitúciami, firmami, akcelerátormi ci VC fondami a zahraničnými partnermi.

Tímy budú mať expertný mentoring

Tri regionálne centrá poskytnú startupovým tímom s relevantnými projektami možnosť využiť priestory a expertný mentoring regionálnych partnerov Slovenskej vesmírnej kancelárie.

Okrem firemného koučingu získajú aj doplnkový online mentoring od úspešných aktérov slovenského startupového ekosystému, ako aj podporu a poradenstvo v oblasti financovania projektov prostredníctvom privátnych a verejných zdrojov.

Záujemci majú čas do novembra

Do prvého vesmírneho inkubátora je možné sa prihlásiť do 7. novembra 2021. Slovenská vesmírna kancelária momentálne hľadá tímy študentov, mladých expertov a startupy s geografickou príslušnosťou a technologickými synergiami.

Uvedené firmy a inštitúcie majú záujem o témy akými sú lokalizačné riešenia, telekomunikácie, simulácia komunikácie medzi satelitmi a pozemnými stanicami, či vývoj cubesatu alebo pozemnej stanice.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival filmov Be2Can2021: Filmy uvidia diváci okrem SND aj na Dvojke
<< predchádzajúci článok
Video: Záujem o elektromobil Porsche Taycan je obrovský, prekonal aj predaj vlajkového modelu