Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2019

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - SlovenskoNa Slovensku vznikla 22. novembra nová politická strana Pirátska strana - Slovensko (Slovenskí Piráti). V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude. TASR o tom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 10. decembra (TASR) - Na Slovensku vznikla 22. novembra nová politická strana Pirátska strana - Slovensko (Slovenskí Piráti). V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude. TASR o tom informovala strana.


Cieľom Slovenských Pirátov je tím odborníkov, ktorí vytvoria program a reformujú systém, ktorý bude schopný reštartu bez mafie oligarchov s väzbami na kriminálne prostredie. "Tým sa zabezpečí rozvoj hospodárstva a dôstojný život všetkým občanom Slovenska, čo nás definitívne zaradí medzi vyspelé krajiny EÚ," povedal predseda Pirátskej strany - Slovensko Michal Pírek.

Slovenskí Piráti sa podľa Píreka cítia byť v prípade ekonomiky a hospodárstva pravicovou stranou, v prípade sociálnej sféry skôr ľavicovou. "Musíme nájsť konsenzus úspešného hospodárstva a ekonomiky a z toho následne vyplývajúceho dôstojného sociálneho zabezpečenia pre všetkých občanov Slovenska," uviedol Pírek.

V sobotu (7. 12.) sa strana stala členom Pirátskej internacionály, ktorá združuje strany a hnutia z celého sveta, informovali Slovenskí Piráti.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Donbase zahynuli ďalší traja ukrajinskí vojaci
<< predchádzajúci článok
Zo zimného štadióna v Kežmarku vznikne multifunkčná aréna

Na Slovensku vznika nová politická strana Pirátska strana - Slovensko - diskusné fórum čitateľov